REKLAMA
REKLAMA

Calhanoglu wywalczył nowy kontrakt?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Il Giornale  |  27.07.2020 15:38
Calhanoglu wywalczył nowy kontrakt?

Hakan Calhanoglu  |  fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że sezon 2019/20 jest ostatnim sezonem Hakana Calhanoglu w zespole Milanu. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie i 26-letni reprezentant Turcji prawdopodobnie już wkrótce zwiąże swoją przyszłość z klubem z San Siro.

Obecna umowa Calhanoglu z Milanem obowiązuje do czerwca 2021 roku. W ostatnich miesiącach zawodnik był nieustannie łączony z opuszczeniem zespołu, a w mediach pojawiały się nazwiska kolejnych klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem. Wiele jednak wskazuje na to, że do transferu w najbliższym czasie nie dojdzie.

Świetna forma Calhanoglu


47-krotny reprezentant Turcji od momentu wznowienia rozgrywek prezentuje bardzo wysoką formę. W dziesięciu ostatnich ligowych spotkaniach zdobył dla Rossonerich pięć bramek i zanotował aż siedem asyst. W efekcie był jednym z kluczowych zawodników świetnie spisującego się zespołu Stefano Pioliego.

Jak informuje Il Giornale, Calhanoglu przekonał władze Milanu, które są gotowe zaoferować mu nowy czteroletni kontrakt. Nowa umowa gwarantowałaby zawodnikowi zarobki w wysokości 3-3,5 miliona euro rocznie.

26-latek do Milanu trafił trzy lata temu z niemieckiego Bayeru Leverkusen. Wówczas Rossoneri zdecydowali się wyłożyć za niego ponad 23 miliony euro. Od tamtej pory rozegrał we włoskim zespole 127 spotkań, zdobywając 22 bramki.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Pjoter | 27.07.2020 16:23

Cieszy mnie to, bo chłopak gra ostatnio bardzo dobrze. Mam też z tego powodu odrobinę prywatnej satysfakcji, bo widziałem z nim "to coś" nawet gdy znajdował się w ogniu krytyki i większość kibiców Milanu określała go mianem niewypału i wskazywała na konieczność pozbycia się go z zespołu. Gattuso nauczył go zaangażowania w fazie defensywnej, ale uczynił mu wielką krzywdę próbując zrobić zeń skrzydłowego, co ciągnęło się za nim jeszcze przez krótką kadencję Giampaolo i początki Pioliego, który znalazł w końcu dla niego miejsce na jego naturalnej pozycji w środku pola. Okazało się to zresztą nieść wielki pożytek tak dla drużyny jak i dla samego zainteresowanego. Milan to pomimo dobrych ostatnio wyników dalej drużyna w budowie, ale wydaje mi się, że Hakan, to obok Donnarumy, Romagniolego, Theo, Bannacera, Rebica i być może Kessiego jeden z filarów, na których przy kolejnych dobrych transferach uda się zbudować drużynę na Ligę mistrzów w nadchodzących latach.

Baresi | 27.07.2020 17:17

Hakan w formie to jest naprawdę dobry zawodnik, tylko on w formie jest niezbyt często. Gwarancji, że w nowym sezonie będzie grał jak teraz, nie ma żadnych. Jak zostanie, ok, ale w razie jakiejś szalonej oferty (powiedzmy 40mln),ładnie zapakować ze wstążką, i dostarczyć pod wskazany adresseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy