Roma pokonała Fiorentinę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  26.07.2020 21:30

Serie A

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Kolejne trzy punkty na swoje konto zapisała w niedzielę AS Roma. Paulo Fonseca tym razem poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad Fiorentiną. Dzięki tej wygranej Roma, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, ma cztery punkty przewagi nad Milanem.

Spotkanie na Stadio Olimpico zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem obie drużyny w ostatnich tygodniach prezentowały wysoką formę i liczyły na przedłużenie swoich serii kolejnych spotkań bez porażki. W roli faworyta na boisko wybiegła Roma, która cały czas walczyć o piąte miejsce w tabeli, a po swojej stronie miała atut własnego boiska.

Pierwsza część meczu nie była wielkim widowiskiem. Obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji. Wydawało się nawet, że na przerwę obie jedenastki zejdą przy bezbramkowym remisie. Tak się jednak nie stało.

W 44. minucie Roma wywalczyła rzut karny, bowiem sędzia uznał, że Pol Lirola nieprzepisowo powstrzymywał jednego z rywali. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Jordan Veretout, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Druga połowa bardzo dobrze ułożyła się dla Fiorentiny, która w 54. minucie zdobyła wyrównującego gola. Po dośrodkowaniu Ericka Pulgara z rzutu rożnego, do piłki dopadł Nikola Milenković i precyzyjnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 87. minucie. Wówczas sędzia po raz drugi podyktował w tym meczu jedenastkę dla Romy, tym razem za faul bramkarza Pietro Terracciano. Piłkę po raz drugi w tym meczu w bramce umieścił Veretout, tym razem przesądzając o zwycięstwie gospodarzy.