Napoli traci punkty z Parmą!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: SerieA.pl  |  22.07.2020 21:28

Piotr Zieliński  |  fot. Grzegorz Wajda

Parma pokonuje Napoli 2:1 w meczu 35. kolejki Serie A. Zieliński został wpuszczony dopiero w 77. minucie, a Arkadiusz Milik pauzował z powodu otrzymania zbyt dużej liczby żółtych kartek. Co ciekawe, wszystkie bramki w dzisiejszym spotkaniu zostały zdobyte z rzutów karnych. Przez tę porażkę komplikuje się nieco sytuacja Napoli w Serie A, a w konsekwencji mogą nie zagrać w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, ale niewiele się działo. Pierwszy gol padł dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to Mario Rui bardzo nieodpowiedzialne sfaulował napastnika Parmy. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Caprari, który zmylił bramkarza i otworzył wynik meczu, zdobywając tak zwaną bramkę do szatni.

W drugiej połowie nieco lepiej prezentowali się przyjezdni. Stwarzali sobie więcej okazji, ale niewiele z nich potrafili zakończyć celnym strzałem. Ich starania zostały jednak wynagrodzone w 54. minucie. Wtedy to strzał Ruiza, ręką zablokował Grassi. Sędzia podyktował jedenastkę, którą bardzo pewnie wykorzystał Insigne, wyrównując rezultat spotkania.

Pod koniec meczu, w 86. minucie spotkania, w pole karne po wyprowadzonej kontrze wbiegł Kulusevski. Szwed został zahaczony i sfaulowany przez Koulibaliego i sędzia podyktował trzecią jedenastkę w tym meczu. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, ustalając wynik spotkania na 2:1.