REKLAMA
REKLAMA

Inzaghi wkrótce z nową umową?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  22.07.2020 15:09
Inzaghi wkrótce z nową umową?

Simone Inzaghi  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Simone Inzaghi prawdopodobnie już wkrótce zwiąże swoją przyszłość z Lazio. Władze klubu ze Stadio Olimpico są gotowe na zaoferowanie szkoleniowcowi nowego kontraktu - informuje Corriere dello Sport.

Obecna umowa trenera Lazio obowiązuje do czerwca 2021 roku. Nie ma jednak wątpliwości, że Inzaghi swoją pracą zasłużył na nową umowę i znaczącą podwyżkę. Według medialnych doniesień propozycja kontraktu jest przygotowywana przez władze klubu i wkrótce powinna trafić do szkoleniowca. Nowa umowa miałaby obowiązywać do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

Obecnie Inzaghi w klubie ze Stadio Olimpico zarabia około dwóch milionów euro rocznie. Dzięki nowej umowie wynagrodzenie trenera miałoby wzrosnąć o 50 procent, do kwoty trzech milionów euro. Wiele wskazuje na to, że takie warunki będą w pełni zadowalające dla 44-letniego szkoleniowca.

Cztery lata na Stadio Olimpico


Simone Inzaghi całą trenerską karierę jest związany z Lazio, gdzie początkowo pracował z drużynami młodzieżowymi. Pierwszą drużynę stołecznego klubu objął w kwietniu 2016 roku, początkowo tylko tymczasowo. Po zakończeniu sezonu władze klubu podjęły jednak decyzję o zatrudnieniu Iznaghiego na stałe.

W obecnym sezonie prowadzony przez niego zespół przez długi czas był równorzędnym rywalem Juventusu w walce o mistrzowski tytuł. Lazio odpadło z tej rywalizacji dopiero po przerwie spowodowanej koronawirusem, kiedy liczne kontuzje, wąska kadra oraz napięty terminarz nie pozwoliło mu na utrzymanie wysokiej formy w dłuższym okresie. Nie mniej jednak władze Lazio są bardzo zadowolone z pracy wykonywanej przez szkoleniowca i chcą, aby kontynuował ją również w kolejnych latach.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

BOYSSAN | 22.07.2020 15:39

Jesli Inzaghi majac Fiata jezdzi jakby mial Ferrari , to co bedzie jak mu Lotito sprawi VW.

Cisek666 | 22.07.2020 18:05

Komu jak komu, ale jemu się to należy. Chłop odwala naprawdę porządną trenerkę.

FCHollywood | 22.07.2020 21:11

Jadą ponad stan i przedłużanie kontraktu trenera, z podwyżką, ich nie uratuje. Choć to dobra i rozsądna decyzja, to mają kilka innych, bardzo ważnych do podjęcia. Po poprzednim sezonie powinni już reagować. Nie zrobili tego i pewnie nie zrobią tego teraz.

W sumie nie wiem jakie są cele właścicieli, może ich taki stan rzeczy satysfakcjonuje.

grupio | 23.07.2020 01:12

Moim zdaniem nie ma co liczyć, że klub sam od siebie wprowadzi jakieś gwałtowne zmiany, ale to ma też swoje zalety. Zamieszanie tylko może zrobić jakieś duże odejście jak wpłynie większa kasa.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy