Skromne zwycięstwo Atalanty, grał Skorupski

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  21.07.2020 21:25

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Atalanta Bergamo sięgnęła po kolejny komplet punktów. We wtorkowy wieczór podopieczni Gian Piero Gasperiniego skromnie 1:0 pokonał na własnym stadionie Bolonię. Dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

W roli faworyta do meczu przystępowali oczywiście gospodarze, ale goście z Bolonii zapowiadali walkę o sprawienie niespodziani. W pierwszej połowie kibice obejrzeli wyrównane spotkanie, w którym obie drużyny szukały swoich okazji do zdobycia gola.

Groźnie było po uderzeniach Roberto Soriano i Mario Pasalicia, ale dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze obu zespołów - Pierluigi Gollini i Łukasz Skorpuski. W końcówce pierwszej połowy, która ostatecznie zakończyła się bezbramkowym remisem, bliski zdobycia gola był Musa Barrow, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków faworyzowanej Atalanty. Swoje sytuacje mieli Luis Muriel i Timothy Castagne, ale dwukrotnie gości przed stratą gola ratował Skorupski. Polski bramkarz skapitulował jednak w 62. minucie. Wówczas Duvan Zapata odegrał piłkę do Luisa Muriela, który mocnym strzałem z piętnastu metrów trafił do siatki.

Bologna starała się odpowiedzieć, ale gospodarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki do ostatniego gwizdka sędziego. Zdobywając trzy punkty we wtorkowym meczu, Atalanta awansowała na drugi miejsce w tabeli.