Wilki bliżej europucharów

Joao Moutinho

W meczu 37. kolejki angielskiej ekstraklasy Wolverhampton Wanderers pokonał na swoim stadionie 2:0 Crystal Palace. Dla spadkobierców trzykrotnych mistrzów Anglii była to piętnasta wygrana w sezonie.

Piłkarze Wilków przystępowali do swojej potyczki z jasnym celem, którym było zwycięstwo, dzięki któremu team z Molineux Stadium mógł nadal marzyć o występach w europejskich pucharach. Zawodnicy Orłów chcieli natomiast godnie zakończyć sezon w delegacji, mając już pewny ligowy byt.

Gospodarze po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką, ale na pewno nie można powiedzieć, że byli zespołem zdecydowanie lepszym od Crystal Palace. Dość powiedzieć, że w 27. minucie bliski zdobycia bramki był Wilfried Zaha, ale ostatecznie nieznacznie się pomylił.

Tymczasem w 41. minucie Daniel Podence wykorzystał podanie od Matta Doherty’ego, pokonując golkipera rywali po uderzeniu głową. Tym samym do przerwy miał miejsce rezultat 1:0 dla Wolves. Ekipa Nuno Espirito Santo była jednocześnie blisko wywalczenia ósmego zwycięstwa w sezonie w roli gospodarza.

Po zmianie stron Jonny wykorzystał błąd defensywy rywali, podwyższając prowadzenie swojego zespołu, więc ostatecznie Wolverhampton wygrał spotkanie 2:0, dzięki czemu wskoczył na szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. W związku z tym przynajmniej na razie poza europejskimi pucharami są zawodnicy Tottenhamu Hotspur.