Inter zmniejszył stratę do Juve

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  16.07.2020 23:40

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w meczu 33. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonał w delegacji 4:0 SPAL Ferrara. W szeregach gospodarzy do 67 minuty grał Arkadiusz Reca, którego zmienił Thiago Cionek. Od 81 minuty na boisku pojawił się Bartosz Salamon.

Po środowym remisie Juventusu FC z US Sassuolo ekipa z Lombardii miała okazję zmniejszyć stratę punktów do lidera do zaledwie sześciu punktów. Tym samym podopieczni Antonio Conte mogli na dobre wrócić do gry o scudetto na pięc kolejek przed końcem sezonu.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji ekipa z miasta mody wypracowała sobie jednobramkową zaliczkę. Przed zejściem obu drużyn do szatni na przerwę na prowadzenie Nerazzurrich wyprowadził Antonio Candreva, który w 37. minucie oddał mocny strzał z prawej nogi, zmuszając do kapitulacji golkipera rywali.

Po zmianie stron team z Lombardii zdobył natomiast trzy bramki. Tym samym po niedosycie w pierwszej połowie, w drugiej rywale Interu przestali marzyć o korzystnym wyniku z pretendentem do mistrzostwa Włoch. Najpierw bramkę na 2:0 dla Czarno-niebieskich zdobył Cristiano Biraghi, a kilka chwil później do asysty gola dołożył Alexis Sanchez.

Wynik rywalizacji ustalił z kolei w 74. minucie Roberto Gagliardini, wykorzystując podanie od Ashleya Younga. Tym samym Inter zaliczył swoje 21. zwycięstwo w sezonie i jedenaste w delegacji. Warto odnotować, że mediolańczycy są najlepszym zespołem ligi na stadionach swoich rywali.

Komentarze | 16 komentarzy

_tripletta_ | 16.07.2020 23:43

Alexis jak Ty mi imponujesz.
Spokojna wygrana. Spal nieprzypadkowo spada z ligi.

gk87 | 16.07.2020 23:43

6 pkt, 5 kolejek hmm...gdyby Inter miał równą formę to może jeszcze bym wierzył w Scudetto przy takiej formie Juve ale pewnie zaraz gdzieś utopimy.Swietny Alexis po raz kolejny ,co do meczu lekko łatwo i przyjemnie.Teraz czas na Rome,jedziemy dalej FORZA INTER!

FCHollywood | 16.07.2020 23:44

Dość efektownie. Możliwe, że to nic nie da, ale walczy się do końca. Do tego pomimo hejtu jaki spada na Inter, to progres jest widoczny gołym okiem i wydaje się, że będzie dalej postępował.

MrGhost | 16.07.2020 23:44

Eriksen cały czas jak we mgle, ale nie można powiedzieć że grał źle . W ofensywie pieczętował każdą akcję. Alexis zgodnie z moimi oczekiwaniami w 3-5-2 śmiga jak szalony. Musimy się o niego postarać koniecznie. Dobry mecz Interu, do wyróżnienia Biraghi i Gaglia, którzy z automatu są szkalowani wraz z Borja i Rano, dziś na tle słabego rywala wyglądali wybornie

Kamciu | 16.07.2020 23:58

Mecz pod kontrola i to sie chwali. Spal bez celnego strzalu bodajze. Gdyby nie to, ze to tylko outsider pomyslalbym, ze cos ruszylo, jednak 3 pkt to zawsze 3 pkt - i to tyle.

Troche bawily mnie komentarze na eleven, bo dzis Eriksen zagral calkiem przyzwoite zawody, nie odbierajmy mu tego na sile. Dla porownania Borja wszedl pod koniec i zagral fatalnie notujac 2 lub 3 grozne straty - ani slowa. Dzis srednio Brozovic. Swoje zrobil, jednak przyzwyczail do lepszej gry. O Chorwata sie jednak nie martwie, bo to jak jest wazny i jaka posiada jakosc udowadnial nie raz. Skriniar swietne spotkanie i o dziwo Ranocchia podobnie (chyba, ze cos przeoczylem, a to przy tym zawodniku calkiem mozliwe?) Candreva liczby robi dobre, ale nie moge sie do niego przekonac. Natomiast na rezerwe za Hakimiego bedzie okey. Mam z kolei nadzieje, ze Inter wykupi Alexisa, bo gosc gra naprawde jakosciowo oraz z pelnym zaangazowaniem. Jego stosunek liczb (bramki, asysty) do minut gry jest swietny. Ale niektorzy nadal beda krecic beke, ze to odpad z United. Sanchez mozna powiedziec troche odzyl i to widac w ostatnich wystepach. Dlaczego? Bo wystarczylo nieco zaufania, systematycznosci w grze, brak kontuzji oraz to, ze to wciaz bardzo dobry gracz. Bedac szczerym gdyby udalo sie go zatrzymac (o co nie bedzie wcale latwo) to bylby swietnym uzupelnieniem ataku, a kto wie moze i by podgryzal Lautaro.

Nastepny mecz z Roma bedzie ciekawy, da troche odpowiedzi na ktore czekam. Calkiem prawdopodobne jest wyjscie na Giallorossich teoretycznie podstawowym (w pelni) skladzie - Handa, Skriniar, Vrij, Godin/Bastoni, Barella (chyba wroci), Brozovic, Eriksen, Young, Candreva, Lautaro, Lukaku/Sanchez. Chociaz po Conte mozna spodziewac sie D'Ambrosio, Gagliardiniego i Biraghiego wraz z Valero... Moim zdaniem Scudetto jest juz nieosiagalne, bo Juve tego nie wypusci, ale moze uda sie powalczyc z chloptasiami Gasperiniego o druga lokate.

Mimo wszystko patrzac na gre oraz niekiedy beznadziejne decyzje Conte (ktory mnie ostatnio irytuje) 71 pkt, przy najmniejszej liczbie straconych goli i 4 porazkach nie wyglada zle. Czuje jednak niesmak, ktory przeobrazi sie w umiarkowana satysfakcje po obronieniu 2go miejsca (w co watpie).

Forza Inter!

Konradosmen | 17.07.2020 00:03

no to jak Lazio wygra z juve w następnej kolejce a Inter wygra kolejny mecz, to kto wie  , mistrozstwo będzie jeszcze możliwe

lubiekoty | 17.07.2020 07:17

Swoją drogą zaczyna powoli czuć powtórkę z pamiętnego sezonu Interu? Wtedy, kiedy przegrali z Lazio i wypuścili praktycznie pewny majster (Juventus gra ostatnią kolejkę w Rzymie xD).

_tripletta_ | 17.07.2020 08:00

Jakie Scudetto?
Inter stracił już dawno szanse na Scudetto.
Terminarz? Roma, Fiorentina, Genoa, Napoli, Atalanta.
O czym my rozmawiamy. Powalczmy, żeby pozostać na podium.

Kamciu | 17.07.2020 08:01

@lubiekoty

Juventus ostatnia kolejke gra u siebie, z Roma.

dostojnyfarmata | 17.07.2020 10:07

Wydaje się niemalże niemożliwe by Juve oddało Scudetto mimo gry poniżej oczekiwań. Gdyby Inter i Lazio nie traciły tak mocno punktów po wznowieniu rozgrywek to już dziś moglibyśmy mieć innego lidera w tabeli a przynajmniej mocnego kontrkandydata.

A tak to Juventus musi się mocno postarać by stracić prowadzenie w lidze przed końcem rozgrywek. Jeśli jednak uda się zawalić ligę to będzie to chyba najbardziej frajersko oddane mistrzostwo w historii Serie A =)

semprealex | 17.07.2020 10:19

Z całym szacunkiem często widzę słowo "gdyby" np. gdyby Lazio nie pogubiło punktów, gdyby Inter kilka razy nie wypuścił zwycięstwa to by dopiero było. A ja pytam co by było? Jesteście pewni, że Juventus nie mając takiej przewagi w tabeli też by frajerzył w meczach z Milanem, Atalantą czy Sassuolo (mimo wszystko silnymi ekipami)? Juve mające 7 pkt przewagi a Juve z nożem na gardle to dwie różne ekipy

BOYSSAN | 17.07.2020 10:47

W pełni się zgadzam z @semprealex

_tripletta_ | 17.07.2020 12:23

No zgadza się i z nożem na gardle przewalili Superpuchar, a później Coppa Italia...
To co piszecie to też gdybanie.

Monochromatyczn | 17.07.2020 12:31

Nie wnikam czy to Atalanta, Inter bądź Lazio napędzi Juventusowi więcej strachu, Interowi daję akurat najmniejsze z tej trójki szanse - ale jestem przekonany, że w Turynie od następnej kolejki będzie już bardzo gorąco.

Smiech | 17.07.2020 12:38

Inter będzie mistrzem! zobaczycie że do końca sezonu będą lać wszystkich jak leci a Juve na pewno pogubi punkty :D

Kamciu | 17.07.2020 12:44

@Smiech

Chyba nawet w najpiekniejszych snach ten scenariusz nie przyszedlby mi do glowy. Nie z taka forma Nerazzurrich. Okey, mecze z Torino i SPAL wygladaly nieco lepiej, ale na Rome, Napoli, a tym bardziej Atalante moze nie wystarczyc. Poza tym nawet jesli ziscilby sie scenariusz o 5ciu wygranych Interu to i tak nie wierze, ze Juve tyle straci, nie Juventus. Od przyszlego sezonu bede oczekiwal po Interze realnej walki o Scudetto, teraz skupmy sie na ogarnieciu podium i dobiciu do 80/81 pkt.