Torino bliżej utrzymania. Piękne gole w Turynie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  16.07.2020 21:26

Andrea Belotti  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Torino zrobiło ogromny krok w kierunku utrzymania się w Serie A. Podopieczni Moreno Longo, w czwartkowym meczu 33. kolejki, pokonali u siebie 2:0 Genoę.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie w walce o pozostanie w Serie A. Obie drużyny zdawały sobie sprawę, że zdobycie trzech punktów znacznie zbliży ich do upragnionego celu. W meczu trudno było jednak wskazać zdecydowanego faworyta.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli goście, ale Salvatore Sirigu nie dał się zaskoczyć Andrei Pinamontiemu. Była to jednak jedna z nielicznych okazji w pierwszych dwóch kwadransach czwartkowego spotkania.

Tymczasem w 32. minucie na prowadzenie wyszło Torino. Po dośrodkowaniu Simone Verdiego z rzutu rożnego, piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Bremer. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej części tego meczu.

W drugiej połowie Genoa szukała swoich okazji do doprowadzenia do wyrównania. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Lasse Schone i Mattia Destro, ale żaden z nich nie znalazł sposobu na pokonanie Sirigu.

Tymczasem w 77. minucie drugiego gola zdobyło Torino. Pięknym uderzeniem zza pola karnego bramkarza Genoi pokonał Sasa Lukić. W ostatniej minucie gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. Wynik meczu na 3:0, kolejnym kapitalnym strzałem z dystansu, ustalił Andre Belotti.