REKLAMA
REKLAMA

Serie A. Wiemy kiedy kibice wrócą na trybuny

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Football Italia  |  16.07.2020 18:58
Serie A. Wiemy kiedy kibice wrócą na trybuny

Stadio San Siro  |  fot. SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Minister sportu we Włoszech, Vincenzo Spadafora, przekazał w czwartek niezwykle ważną wiadomość. Rząd, minister zdrowia i Włoska Federacja Piłkarska pracują nad tym, by już we wrześniu przynamniej część kibiców wróciła na trybuny.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon włoskiej Serie A kończony jest bez udziału publiczności. Kluby rozgrywają mecze normalnie, jednak piłkarze i wszyscy związani z ich drużynami muszą przestrzegać surowych restrykcji związanych z walką ze wspomnianym wirusem.

Włosi luzują restrykcje po wirusie


W ciągu najbliższych miesięcy kolejne restrykcje będą jednak luzowane. Plan, który chce wdrożyć włoski rząd zakłada, że już we wrześniu na trybunach stadionów będą mogli pojawić się kibice. Nie oznacza to jednak, że obiekty będą w pełni wypełnione.

- Sytuacja zdrowotna zmusiła nas do wprowadzenia surowych restrykcji, ale powoli wszystko wraca do normy - powiedział Spadafora podczas posiedzenia w parlamencie. - Nasza ostrożność pozwoliła nam wygrać walkę z wirusem - dodał.

Ilu kibiców na trybunach w Serie A?


- Po rozmowie z ministrem zdrowia i zespołem technicznym powinniśmy kontynuować tę linię ostrożności, która pozwoliła nam na wznowienie imprez sportowych. Teraz celem jest przygotowanie się do spełnienia wszystkich wymogów w celu ponownego otwarcia stadionów we wrześniu - zaznaczył.

- Nasz cel to umożliwianie dziesiątkom tysięcy fanów uczestnictwa w zawodach sportowych. To prawda, że będą istniały warunki pozwalające na wejście ograniczonej liczby kibiców na stadiony, ale niebezpieczeństwem byłoby pozwolenie na wejście 10 000 lub 12 000 widzów w to samo miejsce - dodał minister sportu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Konradosmen | 17.07.2020 00:06

biora przykład od polskiej ekstraklasy, skoro w polsce mogą byc kibice na stadionach i nie sier nie dzieje nic nie słychac jak dotad zeby sie ktos zaraził na meczu czy jakie ognisko przez to wybuchło nowe po jakimś meczu, to czemu i nie w we włoszech, perwnie inne kraje pojda i w te strone zeby kibiuców wpuszczac , no moze po za zabojadami bo tam to dziwne wszystko jestseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy