Giallorossi z siedemnastą wygraną

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  15.07.2020 23:45

Edin Dzeko  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
AS Roma w meczu 33. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonała na swoim stadionie Hellas Weronę. Dzięki tej wygranej team z Wiecznego Miasta umocnił się na piątym miejscu w ligowej tabeli. W szeregach teamu z miasta miłości od 83 minuty grał Mariusz Stępiński.

Podopieczni Paulo Fonseki przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swój dziewiąty mecz w roli gospodarza. Z kolei werończycy liczyli na przerwanie passy bez wygranej, chociaż było to trudne zadanie do zrealizowania, mając na uwadze to, że Gialloblu w trakcie trwającej kampanii na obiekcie rywali wygrywali tylko trzy razy.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie. Już w 10. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Jordan Veretout, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Alana Empereura. Tym samym ekipa z Wiecznego Miasta otworzyła mecz zgodnie z planem.

Na drugie trafienie w meczu trzeba było natomiast czekać do doliczonego czasu w pierwszej połowie. W każdym razie cierpliwość popłaca, bo najpierw świetnym dośrodkowaniem popisał się Leonardo Spinazzola. Z kolei do siatki trafił Edin Dzeko. Bośniak popisał się celnym uderzeniem głową.

Po zmianie stron goście zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Matteo Pessiny, który popisał się efektownym strzałem piętą. To jednak był wszystko, na co było stać Hellas, więc Roma wygrała swój mecz 2:1, dzięki czemu legitymuje się już dorobkiem 57 punktów na koncie.