Wysokie zwycięstwo Sampdorii!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  15.07.2020 21:23

Karol Linetty  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Piłkarze Sampdorii pokonali u siebie 3:0 Cagliari Calcio. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi i nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala. Dla drużyny z Genui zagrali Linetty oraz Bereszyński. W barwach gości wystąpił Walukiewicz.

Mecz, w którym naprzeciw siebie stanęli Linetty z Walukiewiczem, interesował z pewnością nie tylko polskich kibiców Calcio. Gospodarze chcieli powiększyć przewagę nad strefą spadkową, która przed tym spotkaniem wynosiła sześć punktów. Z kolei celem drużyny z Sardynii był powrót do wygrywania.

Pierwszy gol w tym meczu padł w ósmej minucie. Piłkę zagraną na pole karne głową odegrał Jankto, futbolówka po zagraniu Czecha trafiła do Gabbiadiniego, który z bliskiej odległości umieścił ją w siatce. Piłkarze Cagliari zareagowali spokojnie na utratę bramki. Nie ruszyli do ataku, aby doprowadzić do wyrównania. Cierpliwie rozgrywali piłkę, długo się przy niej utrzymując. W związku z tym, nie stworzyli sobie w pierwszej połowie dobrej sytuacji strzeleckiej. W 40. minucie na połowie boiska piłkę przechwycił Linetty, Polak zagrał długie podanie do Bonazzoliego, który po indywidualne akcji pewnie pokonał bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia, w postaci trzeciego gola Sampdorii. Do futbolówki dośrodkowanej na pole karne przez Jankto doszedł Bonazzoli, który efektownym strzałem z powietrza pokonał Cragno. Jak się później okazało było to w zasadzie jedyne ciekawe zagranie po przerwie. Cagliari nie zagrało najlepiej i przegrali zasłużenie. W następnej kolejce Sampdoria zagra na wyjeździe z Parmą. Natomiast Cagliari podejmie u siebie Sassuolo.