Napoli traci punkty w Bolonii!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  15.07.2020 21:24

Arkadiusz Milik  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Napoli zaledwie zremisowali 1:1 w meczu z Bologną. Wobec tego pozostali oni na szóstym miejscu w tabeli. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Skorupski. W Napoli od pierwszych minut wystąpili Milik oraz Zieliński.

W jednym ze środowych spotkań 33. kolejki Serie A Bologna podejmowała u siebie Napoli. Oba zespoły prezentowały się w ostatnim czasie dosyć dobrze, więc mogliśmy liczyć na ciekawe spotkanie.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości, którzy w siódmej minucie objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego na pole karne zagrał Politano, tam pojedynek z Tomiyasu wygrał Manolas, który uderzył w lewy górny róg bramki. Skorupski nie miał szans, aby to obronić. Gospodarze nie naciskali na rywali jakoś szczególnie, aby doprowadzić do remisu. Napoli również nie forsowało tempa i do przerwy prowadzili 1:0.

W drugiej części gry to Bologna utrzymywała się częściej i dłużej przy piłce, jednak nie wynikały z tego konkretne sytuacje bramkowe. Najlepszą okazję, na pokonanie Mereta miał Palacio, który zdobył gola, ale z powodu spalonego sędzia bramki nie uznał.

W 81. minucie Bologna wykorzystała fakt, że Napoli nie było już tak bardzo zaangażowane. Soriano zagrał do Barrowa, a Gambijczyk nie zmarnował tej sytuacji. Napastnik gospodarzy strzelił idealnie w lewy róg bramki.

W następnej kolejce Bologna uda się do Mediolanu na mecz z Milanem. Natomiast Napoli podejmie na Stadio San Paolo Udinese.