REKLAMA
REKLAMA

Napoli rozważało sprowadzenie włoskiego snajpera

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: La Repubblica  |  15.07.2020 11:42
Napoli rozważało sprowadzenie włoskiego snajpera

Ciro Immobile  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Napoli jest coraz bliżej sfinalizowania transferu Victora Osimhena, ale okazuje się, że na celowniku klubu ze Stadio San Paolo znajdował się również inny napastnik. Jak informuje La Repubblica był nim Ciro Immobile.

Wzmocnienie siły ofensywnej zespołu, także ze względu na bardzo prawdopodobne odejście Arkadiusza Milika, jest jednym z priorytetów Napoli na letnie okno transferowe. Wiele wskazuje na to, że nowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso zostanie Victor Osimhen, którego przedstawiciele przebywają już w Neapolu w celu sfinalizowania opiewającego na 81 milionów euro transferu. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze w tym tygodni.

Osimhen nie był jednak jedynym zawodnikiem, którego sprowadzenie rozważali przedstawiciele Napoli. Na celowniku klubu znajdował się również najlepszy strzelec obecnego sezonu Serie A Ciro Immobile. 30-latek urodził się w Neapolu, a jego agent w przeszłości przyznał, że jego klient nie odmówiłby przenosin do klubu ze swojego rodzinnego miasta.

50 milionów euro za Immobile


Jak informuje La Repubblica, Napoli zrezygnowało ze starań o pozyskanie napastnika Lazio, po tym jak poznało oczekiwania finansowe klubu ze Stadio Olimpico. Prezydent Lazio Claudio Lotito był gotowy na sprzedaż jednego z kluczowych zawodników zespołu, ale tylko pod warunkiem otrzymania za niego 50 milionów euro. Prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis uznał jednak, że to zbyt wysoka kwota za zawodnika, który w tym roku skończył 30 lat.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Fan_Tulipan | 15.07.2020 12:55

Mimo iż Immobile zawsze z szacunkiem wypowiadał się o Napoli jakoś nigdy nie pałałem do niego sympatią oraz nigdy nie byłem przekonany do jego umiejętności jako bardzo dobrego napastnika. Oczywiście w niektórych sezonach osiągał świetne liczby i zostawał królem strzelców ale jakoś nigdy nie odnosiłem wrażenia, że to świetny napastnik i koniecznie chciałbym go w Napoli.
Myślę, że ten sezon to jego apogeum formy i już nie powtórzy takich liczb choć umówmy się, że gro z tych bramek to "karniaczki". Niech Ciro pisze swoją piękną historię w barwach Lazio...

Ureh | 15.07.2020 15:51

Immobile udowodnił swoją karierą, że jest świetnym zawodnikiem i nie powinno to w ogóle być poddawane dyskusji. Śmiem twierdzić, że jego jedynym mankamentem jest fakt, że nie do końca sobie radzi w momencie,  w którym nie jest pierwszym wyborem a o skład musi konkurować, stąd jego przygoda za granicą potoczyła się średnio, bo na pewno nie przez brak umiejętności. Zresztą liczby w przeliczeniu na minuty i tak miał przyzwoite.

2x Król strzelców Serie A
1x Król strzelców Serie B
1x Król strzelców Ligi Europy

W tym sezonie wbije ponad 30 bramek zapewne, co jest niezwykle rzadkim wyczynem we Włoszech. Masę rzutów karnych wywalczył sobie sam, zwłaszcza w zeszłym sezonie, gdzie uratowało mu to trochę statystyki. Przecież nie będzie przepraszał, że go faulują tam gdzie nie powinni, a skuteczność wykorzystywania rzutów karnych ma świetną.

Jest też mega drużynowym zawodnikiem, popatrzcie na ilości asyst jakie zalicza od czasów drugiej przygody z Torino (robi wrażenie jak na wysuniętego napastnika), ale nie o asysty się tutaj rozchodzi, tylko o pracę na rzecz drużyny. Bardzo dużo sprintuje, bardzo dużo pressuje i zawsze miał styl taki, że po piłkę się cofa, żeby pomóc w przeprowadzaniu potem szybkiego ataku, ponieważ jest słaby w pojedynkach statycznych, to świetnie na rzecz drużyny wykorzystuje swoją nomen omen mobilność :D
Sęp to ostatnie co by do niego pasowało.

Ciekawi mnie jak się zestarzeje, bo styl ma jednak mocno fizyczny (nie w pojednkach siłowych, tylko biegowych), a chciałbym żeby poszedł śladem innych starych lisów, którzy fajnie radzili sobie już jako zawodnicy doświadczeni tak jak legendarny Di Natale, ale tez np. Marco di Vaio, Quaqliarella (każdy z nich to jednak większy technik niż Ciro).

Pod wieloma względami podobny jest Cavani, dlatego z chęcią poobserwuję starzenie się Urusa, który dla mnie jest zdecydowanie najlepszym graczem jaki grał w Napoli w XXI wieku. Higuain z jednym magicznym sezonem nie ma podejścia wobec - dużo bardziej regularnego, pracującego jak wół dla drużyny, walącego hat-tricki każdemu z wielkich włoskich zespołów -Edinsona.

Fan_Tulipan | 15.07.2020 16:11

O tak. Cavani w Napoli to było "zwierzę", "bramkowy potwór" i do tego niesłychany pracuś na niemal całym boisku. Niesamowity gracz.

U Immobile mimo wszystko brakuje mi weryfikacji umiejętności na poziomie Ligi Mistrzów (chyba zagrał tylko 2 sezony), a i najlepszy klub w którym się sprawdził to... Lazio.

grupio | 15.07.2020 16:37

Bo to bardziej Lazio zrobiło z niego gwiazdę, niż on sam wybił się super umiejętnościami.

BOYSSAN | 15.07.2020 18:31

Ciro jest podręcznikowym przykładem takiego króla lokalnego podwórka. W Italii wiele było takich przypadków ze dany gracz trafił z forma tylko w jednym klubie , w jednym środowisku.
Gdybym miał być szczery to dużo bardziej cenie Gallo Belottiego i uważam ze on sprawdziłby się w prawie każdym klubie serieA natomiast Ciro niekoniecznieseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy