Wygrana Realu Sociedad, remis w Vitorii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  13.07.2020 21:35

La Liga

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Bardzo ważne zwycięstwo w walce o europejskie puchary odniósł w poniedziałkowy wieczór Real Sociedad, który na wyjeździe pokonał 2:1 Villarreal. Podziałem punktów zakończył się natomiast pojedynek Deportivo Alaves z Getafe.

Villarreal CF - Real Sociedad

Spotkanie na El Madrigal było bardzo ważne dla obu zespołów. Gospodarze liczyli na zrobienie dużego kroku w kierunku zapewnienia sobie piątego miejsca w tabeli. Real Sociedad potrzebował natomiast punktów w walce o europejskie puchary.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola, ale w drugiej odsłonie było znacznie ciekawiej. Goście z San Sebastian objęli prowadzenie w 61. minucie. Po dośrodkowaniu Martina Odegaarda z rzutu rożnego, celnym uderzeniem głową popisał się Willian Jose.

W 75. minucie goście ponownie zaskoczyli Villarreal po stałym fragmencie gry. Tym razem dośrodkowanie Mikela Oyarzabala z drugiego narożnika wykorzystał Diego Llorente.

Żółte Łodzie Podwodne było stać jedynie na kontaktowego gola. Po zagraniu Chukwueze, bramkarza Realu Sociedad płaskim strzałem z kilkunastu metrów pokonał Santi Cazorla.

Deportivo Alaves - Getafe CF 0:0

Obie drużyny liczyły na przełamanie w poniedziałkowym spotkaniu, ale w roli faworyta na boisko wybieli goście. Mecz nie był jednak wielkim widowiskiem. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale ostatecznie piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki.

Alaves przełamało tym samym fatalną serię sześciu ligowych porażek i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkowa. Dla Getafe było to natomiast czwarte kolejne spotkanie bez wygranej. Zespół spod Madrytu plasuje się obecnie na szóstym miejscu, ale ma tylko trzy punkty przewagi nad ósmym Athletic Bilbao.