Podział punktów w Neapolu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  12.07.2020 23:41

Dries Mertens  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Podziałem punktów zakończyło się ostatnie niedzielne spotkanie 32. kolejki Serie A, w którym Napoli zremisowało 2:2 z Milanem. Taki wynik nie zadowala jednak do końca żadnej z drużyn.

Od początku oglądaliśmy ciekawe spotkanie, ale to drużyna Napoli w pierwszej fazie prezentowała się lepiej. Na bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Donnarummę groźnie uderzali Dries Mertens i Lorenzo Insigne, ale bramkarz Rossonerich w obu przypadkach świetnie interweniował.

Tymczasem w 20. minucie Milan wyszedł na prowadzenie. Po świetnym zagraniu Ante Rebicia, piłka trafiła z lewej strony pola karnego do Theo Hernandeza, który potężnym uderzeniem z powietrza nie dał szans Ospinie. Kilka minut później uderzeniem z dystansu do wyrównania próbował doprowadzić Piotr Zieliński, ale uderzył obok słupka.

Napoli wyrównało w 34. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę na raty do bramki Rossonerich skierował Giovanni Di Lorenzo. Wynik przed przerwą nie uległ już zmianie.

Kwadrans po wznowieniu gry gospodarze objęli prowadzenie. Po zagraniu Jose Callejona spod linii końcowej, bramkarza Milanu zaskoczył Driet Mertens. W kolejnych minutach swoich okazji szukali Rossoneri.

W 71. minucie z piłką w polu karnym przedzierał się Giacomo Bonaventura, ale został sfaulowany przez jednego z obrońców. Arbiter podyktował rzut karny, a piłkę z jedenastu metrów do bramki skierował Franck Kessie.

W końcówce meczu Milan doznał osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Alexis Saelemaekers. Wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu.

Komentarze | 12 komentarzy

wojojuve | 12.07.2020 23:44

Napoli moze czuc spory niedosyt, gdyz ogolnie byli troche lepsi. Slusznosci karnego nie bede ocenial, ale dziwi mnie, ze sedzia nie sprawdzil go na VARze. Podobala mi sie gra Milika. Caly czas probowal grac kombinacyjnie i zespolowo.

Yang | 12.07.2020 23:57

Milan na pewno jest bardziej zadowolony z tego punktu niż Neapolitańczycy ale cieszy że potrafimy walczyć do końca w sytuacjach gdy przegrywamy.

Karny wyglądał mi na ok, to prawda ze Bonaventura mocno go szukał ale znalazł.

Walka o top 5 dalej trwa ale Roma ma teoretycznie najtrudniejszy termianarz, Milan czeka już tylko Atalanta, choć z drugiej strony te mecze z dołem tabeli Milanowi pewnie nie pójdą łatwo i przyjemnie

dalmare | 13.07.2020 01:14

Jak wczorajsze naiwności z dotknięciem rąk Atalanty, tak dzisiejsze wypuszczenie możliwego zwycięstwa może nauczą unikać błędów na przyszłość.
Milan zdumiewająco dobry na początku wraz z golem 0-1 gdy Napoli więcej tworzyło. Do końca 1szej połowy w Strz. 11-1, ale w Golach 1-1.
Jest na co patrzeć gdy trio Insigne-Mertens-Callejon w komplecie, lecz jest za długo 2-1, i karny 2-2 przychodzi wraz z, tym razem, przegranymi zmianami Gattuso: musi zastąpić zmęczone i już nieproduktywne trio i wprowadzić Lozano- lecz czemu zdejmuje wszystkich 3ch nie pozostawiając partnera dla Lozano, przy tak zagęszczanym przez rywali przedpolu? imo Lozano 10 minut wcześniej i z Mertensem/Insigne odwróciliby wynik. Trochę trafnych wzmocnień z przodu przyda się obu zespołom.

FCHollywood | 13.07.2020 02:18

Napoli miało ogrom szczęścia przy tych dwóch bramkach, które zdobyli.

Soccerrr | 13.07.2020 08:02

Ależ to było brzydkie padollino.

Fan_Tulipan | 13.07.2020 09:52

Zawodnicy Milanu sami nie wierzą swojemu szczęściu, że ugrali 1 pkt.
Napoli wyglądało lepiej niż przyzwoicie. Priorytetem w ataku jest zastąpienie Milika (oczywiście nie zapasionym Petagną).

Zebry | 13.07.2020 10:47

Uuu jak tu cicho. Pasolini Jacka, i brak czerwonej Teo po faulu na Miliku. Silencio!

Zebry | 13.07.2020 10:48

Padolini*

Zebry | 13.07.2020 10:49

Padolino* sorry - autokorekta w tel.

MarcosSalinas | 13.07.2020 12:17

Ja rozumiem zadowolenie z  ostatnich wyników, uwolnienia ofensywnego potencjału części zawodników czy też dobrego przygotowania fizycznego piłkarzy, ale po wczorajszym spotkaniu widać straszną ubogość na polu taktycznym.A Milan bez Ibry czyli drużyna, gdzie zawodnicy nie będą już tak skorzy do indywidualnych zrywów/częstego eksponowania pełni potencjału zostanie zmuszona do punktowania dzięki pracy stricte taktycznej, dlatego gdyby pojawił się na horyzoncie dużo lepszy taktyk do zatrudnienia(nie mylić z mityzowanym przez część tifosich Milanu Rangnickiem, który oczywiście jest fantastycznym wychowawcą oraz organizatorem lecz równocześnie co najwyżej solidnym, mało skorym do kompromisu taktykiem) nie wahałbym się ani minuty w kwestii przyszłości obecnego szkoleniowca Milanu.

dani_juve | 13.07.2020 15:30

Mecz całkiem dobrze się oglądało. Remis sprawiedliwy. Nie wiem tylko po co Milan trzyma słabego Ibre (jak Juve Ronaldo). Zmiany z ławki w Milanie wyrażnie na plus. Niestety wejście Milika rozwala system Napoli.

dalmare | 13.07.2020 16:39

"| 13.07.2020 10:47"-  Silenzio.

"...wejście Milika rozwala system..."-  jest niekompatybilny, odwrotnie niż Lozano (który potrzebuje się nawzajem z Mertensem/Insigne więc powinien był wejść zanim padli)