Roma inkasuje pełną pulę w Brescii

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  11.07.2020 21:31

Serie A

W drugim sobotnim spotkaniu 32. kolejki włoskiej ekstraklasy AS Roma pokonała w delegacji Brescię Calcio. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w drugiej połowie rywalizacji.

Rzymianie szans na wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów w kolejnej kampanii w zasadzie nie mają. W każdym razie cały czas muszą uważać na to, co ma miejsce za ich plecami, gdzie na potknięcia Wilków liczą zarówno przedstawiciele SSC Napoli, jak i AC Milanu. Stołeczny team jednak na stadionie w Brescii wyszedł jak po swoje.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji tablica wynikowa na Stadio Mario Rigamonti wyświetlała rezultat 0:0, z którego na pewno bardziej zadowoleni mogli być gospodarze. Tym bardziej że to Giallorossi mieli w pierwszej części gry sytuacje, po których wynik mógł ulec zmianie.

Po zmianie stron worek bramkami został natomiast rozwiązany. Rezultat spotkania odkorkował Federico Fazio, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Brescii, oddając mocny strzał z lewej nogi, z którym nie poradził sobie golkiper gospodarzy. Tymczasem w 62. minucie gola na 2:0 strzelił Nikola Kalinic, który wykorzystał podanie Carlesa Pereza.

Ostatnie słowo należało z kolei do Nicolo Zaniolo, który otrzymał świetne podanie od Diego Perottiego, po czym oddał strzał z lewej nogi, zmuszając do kapitulacji Jesse Joronena. Jednocześnie Roma wygrała swoje 16. spotkanie w sezonie, dzięki czemu ma 54 punkty na koncie.