REKLAMA
REKLAMA

Media: Allegri następcą Conte w Interze

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  11.07.2020 10:18
Media: Allegri następcą Conte w Interze

Massimiliano Allegri  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według doniesień włoskich środków masowego przekazu sternicy Interu Mediolan mogą zwrócić się po zakończeniu sezonu do Massimiliano Allegriego, jeśli z klubem rozstanie się Antonio Conte. Nerazzurri są w zasadzie pewni zajęcia miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Niemniej plany o wywalczeniu scudetto runęły w gruzach po seryjnych potknięciach mediolańczyków z US Sassuolo, Bologną FC i Hellasem Werona.

Sport Mediaset i Tuttosport sugerują natomiast, że były selekcjoner reprezentacji Włoch w osobie Conte może odejść z Interu, jeśli nie otrzyma latem zapewnienia w sprawie wzmocnień drużyny.

W związku z tym, że wciąż bez pracy pozostaje były trener Juventusu FC Allegri, to niewykluczone, że sternicy klubu z Lombardii zwrócą się do niego w sprawie pracy, aby zastąpił 50-latka.

Historia zatoczy koło?


Przypomnijmy, że pozostający aktualnie bez zatrudnienia szkoleniowiec już raz zastąpił Conte, co miało miejsce w 2014 roku. Wówczas aktualny trener Interu nie potrafił znaleźć nici porozumienia ze sternikami Juventusu FC w sprawie polityki transferowej.

Za ewentualnym zatrudnieniem Allegriego w Interze ma przemawiać osoba dyrektora generalnego mediolańczyków Beppe Marotty, który ma bardzo dobre relacje z byłym opiekunem Starej Damy, co jestem następstwem czasu spędzonego razem w ekipie z Piemontu.

Gdyby Allegri objął stery w Interze, byłby dopiero trzecim trenerem w historii, który prowadził Nerazzurrich, Rossonerich i Bianconerich, po Giavannim Trapattonim i Alberto Zaccheronim.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

_tripletta_ | 11.07.2020 10:30

Widziałem, że przy słabszej formie Interu pismaki będą się rozpisywały o możliwych zwolnieniach, odejściach itp...jakie to przewidywalne.
Pamietajmy jak 3 lata pisali o odejściu Icardiego, PEWNYM odejściu Lautaro po wpłaceniu klauzuli, a po drugiej stronie od kilku lat powrót Pogby do Juve czy T.Silvy do Milanu.

BOYSSAN | 11.07.2020 10:32

Tylko idiota zwolniłby Conte po pierwszym sezonie , w dodatku przerwanym przez korone.

Monochromatyczn | 11.07.2020 10:33

Dobre, a po Allegrim Sarri też będzie do wzięcia :) Jeśli to (i Mandzukic) to prawda, Inter bardzo chce skopiować drogę Juventusu, tylko zapierdziela przez te etapy jakoś tak w trzykrotnie przyspieszonym tempie i bez efektów.

BayernMunchenFA | 11.07.2020 11:11

W tej lidze zmieniają trenerów jak rękawiczki.Nic dziwnego ,że od lat liga makarońska nic nie wygrała.

_tripletta_ | 11.07.2020 11:32

Z Mandzukicem już było dementi.
Jak widać niektórzy dają się złapać na pułapki pismaków ;)

JuventinoPoland | 11.07.2020 12:02

@BayernMunchenFA  a Bayern to nie zmienia trenerów i to jeszcze w trakcie sezonu to jest dopiero żałosne

Posesivo | 11.07.2020 12:32

Inter nie ma pomysłu na siebie to powtarza drogę Juve? Żeby tylko nam prezesa nie kupili

_tripletta_ | 11.07.2020 15:27

A nie pomyślałeś o tym, iż Marotta ma swoje schematy oraz swoje znajomości i stara się je wdrażać również gdzie indziej?
Nieprawdopodobny minimalizm jeśli chodzi o myślenie.

Italia00 | 11.07.2020 15:58

Nikt nie będzie zwalniał Conte po kilkunastu miesiącach, zwłaszcza, że poprawę w grze i w poziomie zespołu widać gołym okiem.

Dopiero po następnym sezonie będzie można oceniać efekty pracy Antka i zastanawiać się czy ktoś dałby więcej na jego miejscu.

BOYSSAN | 11.07.2020 17:23

@Italia00

Dokl. Jaśniej się nie dało tego opisaćseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy