Mallorca wygrywa! Eibar dzieli się punktami z Leganes

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  09.07.2020 21:27

La Liga

W meczach 35. kolejki La Liga, Eibar bezbramkowo remisuje z Leganes, natomiast Mallorca pokonuje 2:0 Levante. Dla drużyny z Majorki ta wygrana jest bardzo ważna, ponieważ daje im jeszcze nadzieję na wyjście ze strefy spadkowej. Remis Eibaru z Leganes znacznie utrudni utrzymanie się w lidze gościom tego spotkania, gdyż do siedemnastego Alaves tracą już sześć punktów.

Eibar - Leganes

W pierwszej wyrównanej połowie meczu niezbyt wiele się działo. Stosunek strzałów celnych po tej odsłonie meczu wynosił 1:1. Eibar nieco częściej utrzymywało się przy piłce, ale to Leganes stworzyło sobie więcej okazji bramkowych.

Druga połowa z pewnością nie zachęcała telewidzów do pozostania przed odbiornikami. Żadna z tych dwóch drużyn nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę, tworząc przy tym bardzo mało okazji. W konsekwencji niezbyt ciekawy mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Mallorca - Levante

Mallorca zdominowała całkowicie pierwszą odsłonę meczu. Stwarzali sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych, ale tylko dwie z nich kończyły się celnym strzałem. Wystarczyło to jednak, aby objąć prowadzenie w tym spotkaniu.

W 40. minucie do bramki trafił Cucho. Młody Kolumbijczyk wykorzystał dośrodkowanie Pozo i strzałem głową pokonał bramkarza, umieszczając piłkę przy lewym słupku.

W drugiej połowie nieco lepiej prezentował się zespół Levante. Jednak przewaga gości nie była widoczna tak bardzo, jak dominacja gospodarzy w pierwszej połowie. W końcówce spotkania Mallorca znowu przycisnęła i udało im się podwyższyć prowadzenie.

W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Kubo. Po długiej akcji i zamieszaniu w polu karnym, gdzie bramkarz Levante dwa razy szczęśliwie interweniował, najlepiej w obrębie szesnastki odnalazł się młody Japończyk. Kubo po piąstkowaniu piłki przez bramkarza momentalnie oddał strzał i mógł cieszyć się ze swojej czwartej bramki w tym sezonie, ustalając wynik meczu na 2:0.