Zwycięstwa Torino i Sassuolo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  08.07.2020 23:44

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Duży krok w kierunku utrzymania się w lidze zrobili piłkarze Torino, którzy w środowym meczu 31. kolejki Serie A pokonali u siebie znajdującą się w strefie spadkowej Brescię Calcio. Trzy punkty na swoje konto zapisali również piłkarze Sassuolo, którzy w wyjazdowym meczu ograli 2:1 Bolonię.

Torino FC - Brescia Calcio

Torino do spotkania z Brescią Calcio przystępowało po trzech kolejnych przegranych spotkaniach. Po pierwszej połowie zanosiło się natomiast na czwartą porażkę, bowiem od 21. minuty na prowadzeniu byli goście po trafieniu Torregrossy.

Druga połowa należała już jednak do gospodarzy. Trzy minuty po przerwie Torino, z pomocą rywali, doprowadziło do wyrównania. Piłkę do bramki swojego zespołu skierował bowiem Mateju.

W 58. minucie Torino było już na prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Belotti, który trafił do siatki uderzeniem głową z bliskiej odległości. Swoją wyższość nad rywalem gospodarze potwierdzili cztery minuty przed zakończeniem meczu. Wynik spotkania na 3:1, dobijając obroniony przez bramkarza strzał jednego ze swoich kolegów, ustalił Zaza.

Bologna FC - US Sassuolo

Bologna do środowego meczu przystępowała podbudowana ostatnim sensacyjnym zwycięstwem z Interem Mediolan. Z kolei Sassuolo chciało potwierdzić wysoką formę z ostatnich tygodni i odnieść trzecie kolejne ligowe zwycięstwo.

Pierwsza bramka meczu padła cztery minuty przed przerwą. Po dośrodkowaniu Muldura z prawej strony boiska, piłka trafiła w polu karnym do Berardiego, który ograł jednego z rywali, a następnie mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

W 57. minucie Sassuolo zdobyło drugiego gola, po tym jak odbitą przez bramkarza Bolonii piłkę do siatki wpakował znany z polskich boisk Lukas Haraslin. W kolejnych minutach goście kontrolowali wydarzenia na boisku.

Bolonię stać było jedynie na kontaktowego gola w doliczonym czasie gry. Do bramki Sassuolo uderzeniem ze środka pola karnego trafił Barrow.