Przełamanie Romy, Parma pokonana

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  08.07.2020 23:42

Henrikh Mkhitaryan  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
AS Roma przełamała niemoc z ostatnich tygodni. Po trzech kolejnych porażkach, drużyna ze Stado Olimpico pokonała u siebie 2:1 Parmę. Dzięki tej wygranej nieco odetchnąć może szkoleniowiec gospodarzy Paulo Fonseca.

Środowy mecz fatalnie ułożył się dla gospodarzy, bowiem już w dziewiątej minucie arbiter podyktował rzut karny dla Parmy za faul Bryana Cristante. Kilka chwil później jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Juraj Kucka.

W kolejnych minutach inicjatywa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola. W 17. minucie bliski tego był Lorenzo Pellegrini, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Ataki Romy przyniosły efekt tuż przed przerwą. W 43. minucie dogranie Bruno Peresa uderzeniem z około dwunastu metrów wykorzystał Henrikh Mkhitaryan. Tym samym Roma mogła w lepszych nastrojach udać się na przerwę do szatni.

W drugiej połowie obejrzeliśmy tylko jednego gola. W 57. minucie trzy punkty Romie precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego zapewnił Jordan Veretout.

Parma szukała jeszcze swoich sytuacji, w 73. minucie piłka wylądowała nawet w bramce Romy, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego Gervinho. Ostatecznie wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.