Sarri: Przez 60 minut graliśmy na światowym poziomie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: DAZN  |  08.07.2020 09:28

Maurizio Sarri  |  fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w sobie tylko znany sposób roztrwonił we wtorkowy wieczór dwubramkową zaliczkę, przegrywając ostatecznie z AC Milanem w spotkaniu 31. kolejki włoskiej ekstraklasy. Po zakończeniu meczu nawet szkoleniowiec Starej Damy nie potrafiły znaleźć rozsądnego wytłumaczenia takiego obrotu wydarzeń.

Turyński team w przypadku zwycięstwa nad mediolańską drużyną mógł osiągnąć 10-punktową przewagę nad drugim w klasyfikacji SS Lazio. Ostatecznie różnica między obiema ekipami wciąż liczy siedem "oczek", gdyż Juventus, prowadząc 2:0, ostatecznie przegrał swoje spotkanie z Milanem 2:4.

- Myślę, że przez 60 minut graliśmy na światowym poziomie. Mieliśmy całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Później jednak w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie. Ogólnie nie ma jednak sensu za dużo myśleć o tym meczu, bo już za trzy dni czeka nas kolejne spotkanie - mówił Maurizio Sarri przed kamerą DAZN.

- Przez 15 minut praktycznie nie było nas na boisku. Nie jest to jednak nic nowego, bo w tym sezonie przytrafiło się to już także innym ekipom. Zwykle trudno znaleźć przyczyny takich niewytłumaczalnych rozluźnień - przekonywał Włoch.

Sarri podkreślił, że w trakcie trwającej kampanii już wcześniej jego team miał słabsze występy, przegrywając. W każdym razie we wtorkowy wieczór było inaczej.

- Mieliśmy złe występy w tym sezonie, to prawda. Słusznie je przegrywaliśmy. Niemniej tym razem było inaczej. Graliśmy z Milanem naprawdę dobre spotkanie. W ostatnim czasie widziałem przynajmniej kilka zespołów, które miało podobne przerwy w dostawie prądu. Być może jest to następstwem grania i trenowania w wysokich temperaturach, przy tak napiętym terminarzu spotkań - mówił opiekun Juventusu.

Rzadkiej urody trafieniem po świetnym rajdzie popisał się w starciu z Milanem Adrien Rabiot. Szkoleniowiec Bianconerich zabrał kilka słów w tej kwestii. - Adrien zaczyna się oswajać z grą w wyjściowym składzie. Zbiera swoje pierwsza doświadczenia z gry za granicą. Jego rozwój został spowolniony przez kontuzje, ale teraz gra i jego postępy są widoczne - rzekł Sarri.