REKLAMA
REKLAMA

Conte: Atakujcie mnie, a nie drużynę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  02.07.2020 09:47
Conte: Atakujcie mnie, a nie drużynę

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte był bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny, która w środowy wieczór efektownie 6:0 pokonała Brescię Calcio. Zaapelował również do mediów oraz krytyków jego drużyny, aby za słabe występy krytykowali jego, a nie klub i drużynę.

- To był dobry zwycięski występ. Podobała mi się też postawa drużyny, która nigdy nie przestawała atakować, cały czas nasza stopa była na pedale gazu - powiedział Conte.

- Zdobyliśmy sześć bramek i nie straciliśmy żadnej, więc powinien to być powód do satysfakcji. Zawsze są pozytywy oglądając Inter, ale niektórzy chcą widzieć szklankę tylko do połowy pustą, a nie do połowy pełną. Chcą kreować problemy, ale nie mam nic przeciwko temu. Niech atakują mnie, a nie klub czy zawodników - kontynuował.

Conte: Wprowadzamy w życie nasze pomysły


- Ciężko pracujemy, lockdown wykorzystaliśmy, aby spróbować czegoś nowego na poziomie taktycznym. W ostatnim czasie podoba mi się postawa drużyny, ponieważ widziałem pomysły i sytuacje, które ćwiczymy. Rezultat nie zawsze jest zgodny z tym co prezentujemy, ale nie oznacza to, że wszystko jest negatywne - mówił szkoleniowiec Interu Mediolan.

- Jest to drużyna, której nie można zarzucić braku serca do gry czy poświęcenia. Musi być jednak bardziej skoncentrowana, popełniać mniej błędów i być mniej naiwna, ponieważ czasami takie sytuacje sprawiają, że tracimy punkty, co z kolei może być druzgocące dla psychiki - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

arkonjuve | 02.07.2020 10:24

A koniec końców jak nie pójdzie to sam zaatakuje drużynę, zarząd i wszystkich wokół tylko nie siebie.. Eh Antonio Antonio

Outlander | 02.07.2020 12:49

Dopiero rok w Mediolanie. Zacząć się mogą dymy w kolejnym sezonie. Tak było w Chelsea. W Turynie wytrzymał tylko rok dłużej niż w Londynie (a i tam odchodził z żalami).

Chichot | 02.07.2020 15:26

Wiadomo jaki jest Conte, ale od początku współpracy wyznaczono sobie cele i zarząd jest zadowolony z jego pracy. Nikt na niego nie narzeka więc on sam nie ma z kim się na razie konfliktować. Zobaczymy co życie pokaże ale myślę, że jeszcze z dwa sezony poprowadzi zespół.

BOYSSAN | 02.07.2020 17:00

Conte jeśli chodzi o trenerów to jest najlepsze co mogło się Interowi trafić na ten moment, jak skończy zobaczymy . 1 sezon jest bliski końca i już jakieś wnioski można wyciągać. Ja osobiście liczę na dobry wynik punktowy a potem dobre mercato które pozwoli zrobić kolejny ( mam nadzieje większy krok ) w przyszłym sezonie

dostojnyfarmata | 02.07.2020 18:50

Na plus z pewnością to że Inter nie będzie w tym roku do ostatniej kolejki drżał o udział w przyszłorocznej LM. Ale za rok, po kolejnych wzmocnieniach, apetyty będą znacznie większe. Podejrzewam że zacznie się mówić o ataku na Scudetto, może CI i pewnie jakiś lepszy wynik w LM. Jeśli żaden celów nie wypali to wtedy dopiero pewnie zaczną się wyrzuty.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy