REKLAMA
REKLAMA

Buffon i Chiellini z nowymi umowami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  29.06.2020 16:29
Buffon i Chiellini z nowymi umowami

Gianluigi Buffon  |  fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Gianluigi Buffon i Giorgio Chiellini oficjalnie przedłużyli swoje umowy z Juventusem FC. Nowe kontrakty z udziałem doświadczonych zawodników obowiązywać będą do końca cezrwca 2021 roku.

Dotychczasowe umowy piłkarzy wygasały z końcem czerwca. Niemniej już od dłuższego czasu powszechnie było wiadomo, że Buffon i Chiellini w kolejnej kampanii nadal będą zawodnikami Starej Damy.

Dodajmy, że kapitan Juve w osobie Chielliniego w sierpniu skończy 36 lat. Zawodnik niejednokrotnie mówił w różnych medialnych przekazach, że chce grać jeszcze przynajmniej przez rok. Chiellini broni barw Juve od 2005 roku, mogąc pochwalić się bilansem 509 spotkań w koszulce turyńskiej ekipy, w których strzelił 36 goli.

Tymczasem Buffon trafił do teamu z Piemontu w 2001 roku. 42-latek w szeregach Starej Damy zaliczył 669 spotkań. Buffon co prawda w sezonie 2018/2019 grał w Paris Saint-Germain, ale po roku wrócił do teamu z Półwyspu Apenińskiego.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

kuszew11 | 30.06.2020 13:04

Sprawdziło się to co pisałem wcześniej, wydaje mi się że Buffon nie umie pogodzić się z tym że nie mógł się pożegnać z kibicami na wielkim turnieju takim jak MS 2018 albo Euro 2020, stąd taka decyzja. Z jednej strny ładne byłoby to zakończenie piłkarskiej kariery i wcale się nie zdziwię jak wezmą go chociaż na 3 bramkarza na najbliższe Ojro :Dseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy