REKLAMA
REKLAMA

Gattuso: Nie możemy zrobić nic więcej

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  29.06.2020 08:52
Gattuso: Nie możemy zrobić nic więcej

Gennaro Gattuso  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
SSC Napoli w niedzielnym meczu w ramach włoskiej ekstraklasy pokonało 3:0 SPAL Ferrara. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Azzurrich dawał do zrozumienia, że jest zadowolony z postawy swojego zespołu, przekonując też, że nie chciałby się teraz mierzyć ze swoim zespołem.

Przypomnijmy, że do zwycięstwa nad drużyną z regionu Emilia-Romania ekipę z południa Włoch poprowadzili Dries Mertens, Jose Callejon i Amin Younes.

- Nie możemy zrobić nic więcej - powiedział trener Napoli w osobie Gennaro Gattuso zapytany na konferencji prasowej o ambicję związane z walką o miejsce premiowane grę w Lidze Mistrzów.

- Atalanta nie jest w tym momencie zaskoczeniem. Dobrze sobie radzą od lat. Wiemy, że czeka nas jeszcze bardzo ważne spotkania w Bergamo, ale nie wiem, czy to wystarczy do tego, aby wywalczyć prawo gry w Lidze Mistrzów - kontynuował Włoch.

Gattuso: Jako trener widzę piłkę inaczej niż jako piłkarz


Co prawda w Neapolu nie ma już Maurizio Sarriego, w każdym razie Azzurri wrócili do szybkiej piłki, z którą Gattuso jako zawodnik nie był związany.

- W ciągu pierwszych kilku lat, w których grałem przeciwko hiszpańskim drużynom, grającym piłką wszędzie, doprowadzało mnie to do szału - przyznał były piłkarz AC Milanu.

- Próbowałem atakować rywali, a oni mnie zwykle zostawiali jak jakąś mało świnkę na środku. Gdy mecz się skończył, mówiłem sobie, że we Włoszech grał się zupełnie inaczej. W każdym razie w naszym kraju piłka nożna też się zmienia. Jest wiele ekip, które świetnie czują się z dużą wymiennością podań i pozycji - zaznaczył Gattuso.

- Jako trener dostrzegam piłkę inaczej, niż wtedy, gdy byłem zawodnikiem. Lubię, gdy drużyna długo utrzymuje się przy piłce i ryzykuje - skwitował opiekun teamu z Kampanii.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy