Wynik Interu lepszy niż gra

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  28.06.2020 23:44

Stefan De Vrij  |  fot. Grzegorz Wajdaq

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 28. kolejki włoskiej ekstraklasy Parma Calcio uległa na swoim stadionie 1:2 Interowi Mediolan. Tym samym team z miasta mody wygrał swój 10. mecz w delegacji w tym sezonie.

Team z miasta mody przystępował do swojej potyczki w roli zdecydowanego faworyta, mimo że w delegacji Inter przegrywał w każdym z dwóch ostatnich meczów ligowych. Gospodarze mieli natomiast nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Genoi CFC.

Pierwszy gol padł stosunkowo szybko, bo już w 15. minucie na listę strzelców wpisał się Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał podanie od Juraja Kucki, wyprowadzając parmeńczyków na jednobramkowe prowadzenie.

Chociaż podopieczni Antonio Conte mieli w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kilka okazji do wyrównania, to ostatecznie po żadnej z prób Nerazzurri nie zdołali zdobyć bramki. Swoje szanse mieli: Diego Godin, Nicolo Barella, czy Antonio Candreva.

W drugiej połowie mediolańczycy w ostatnich dziesięciu minutach włączyli drugi bieg i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw w 84. minucie gola na 1:1 strzelił Stefan De Vrij, który wykorzystał podanie od Lautaro Martineza. Z kolei w 87. minucie bramkę na wagę wygranej Czarno-niebieskich zdobył Alessandro Bastoni.

Inter dzięki wygranej nad Parmą legitymuje się bilansem 61 punktów na koncie. Ekipa z miasta mody odskoczyła zatem na cztery "oczka" od rozpędzonej Atalanty. W kolejnej serii gier Inter u siebie zagra z Brescią. Z kolei team Roberto D'Aversy w delegacji zmierzy się z Hellasem Werona.

Komentarze | 13 komentarzy

_tripletta_ | 28.06.2020 23:47

Skoro gole dla Interu muszą strzelać środkowi obrońcy to znak, iż skuteczność graczy ofensywnych się ani trochę nie poprawiła.
Nie wiem kiedy skończy się ta nonszalancja z przodu. O tyle dobrze, iż gracze Parmy im dotrzymywali dzielnie kroku pod tym względem.
Mecz do zapomnienia.

gk87 | 28.06.2020 23:49

Uff :) ważne 3 pkt bo już nam Atalanta drepcze po piętach.Irytowala mnie Parma w 2 połowie, prawie od początku grała na czas i chciała bronić 1-0,na szczęście udało się strzelić dwa gole i wywieźć 3 pkt choć nasza gra znakomita też nie była,jedziemy dalej FORZA INTER!

Ploretariusz | 28.06.2020 23:53

Nie wiem kiedy widziałem gorszy mecz w wykonaniu Interu, który został wygrany. Możliwe że nigdy. Ogólnie brama od razu po wznowieniu, więc jestem w stanie stwierdzić, że Inter dobrze zagrał w tym meczu minutę, w której strzelił obie bramy, chociaż fakt, że mi połączenie na 20 minut w II. poł. przerwało, to może też coś grali, nie wiem. Parma już chyba dostała nauczkę, że na czas się nie gra.

Kamilek1936 | 28.06.2020 23:55

Oczy bolały strasznie, większość graczy pod forma. Kocham barelle. Juve 4pkt nad lazio 4pkt nad nami my 4 pkt nad atalanta... Jedno potkniecie z wyżej wymienionych i tabela na prawdę może wyglądać różnie także wiare na scudetto mam:)

BOYSSAN | 29.06.2020 00:00

Wynik lepszy niż gra i tu się zgadzam z redakcja. 3 pkt są na ten moment najważniejsze i maxymalnie możliwy wynik punktowy na koniec sezonu

MrGhost | 29.06.2020 00:53

Aż strach to napisać, ale obok Lukaku i Barelli najlepszy na boisku Gagliardini. O zgrozo ! Fatalny mecz naszej ekipy. Gdyby po drugiej stronie byli lepsi zawodnicy, to spokojnie moglibyśmy zejść do szatni przy stanie 0-3. Parma przeprowadzała piorunujące kontry , a my jak dzieci we mgle. Martwi mnie ta łatwość w traceniu bramek ostatnio . Przyjście Eriksena wiąże się z tym, że chcemy piłkę posiadać , a odchodzimy od taktyki optycznej przewagi przeciwnika z której generalnie nic nie wynikało. Dwóch ŚP nie jest w stanie się tak dobrze poruszać przed linią obrony jak robili to chociażby sensi-brozo-barella, przez co nasza gra wygląda już inaczej niż pół roku temu (niekoniecznie lepiej). Chyba Conte uznał już ten sezon jako poligon doświadczalny swoich taktycznych pomysłów

AliBundy | 29.06.2020 09:45

Gdzie są trolle? Nie żebym tęsknił, ale po remisie z Sass było 65 komentarzy z czego pewnie z 60% kibiców drużyny o więziennych barwach. Teraz gdy Inter wygrał cynicznie niczym juventus nikt nie ma ochoty powrzucać jakichś śmieci? D:

bianco13 | 29.06.2020 09:49

Coś mało komentarzy odnośnie tego meczu.Inter zrobił swoje w nienajlepezym stylu podobnie jak Lazio, ale obie drużyny nadal są w walce o majstra.

andi | 29.06.2020 11:02

Przysnęło mi się w drugiej połowie przy stanie 1:0 dla Parmy, podobnie było w meczu Lazio z Fiorentiną (przy czym w tym drugim meczu Rzymian ewidentnie wspomógł sędzia). Nie mogę zasypiać, bo z fajnych wyników robi się klops.

dostojnyfarmata | 29.06.2020 11:31

@AliBundy - jednak chyba brak Ci gównoburzy jak trolli szukasz. A pewnie jakby chcieli to by coś znaleźli do wnerwiania kibiców jak chociażby styl :)
Ale poczekaj na najbliższe potknięcie Juve lub Interu to się doczekasz.

vahuPL | 29.06.2020 12:52

Ciężko się to oglądało. Niemniej dwa ostatnie mecze pokazują gdzie jest problem. Brakuje Brozo, który zaczynał akcje i dawał spokój z tyłu. Bez niego Eriksen zamiast biegać za napastnikami i do nich dogrywać wyraźnie się cofał i szukał opcji, najczęściej na koślawych skrzydłach. Czy w tym meczu było choćby jedno porządne dogranie ze skrzydła, nie licząc jednak szczęśliwego zagrania Mosesa?
O ile środek pola wzmocni się po powrocie Brozo i ewentualnych transferach, to skrzydła trzeba bardzo wzmocnić. Magia Candrevy z początku sezonu prysła, Biraghi to jednak nie ten poziom, o zmiennikach już nie wspomnę.

Smiech | 29.06.2020 16:02