Brescia przedłuża serię meczów bez zwycięstwa remisując z Genoą

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: SerieA.pl  |  27.06.2020 19:13

Mattia Perin  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W 28. kolejce Serie A, Brescia zremisowała 2:2 z Genoą. Jest to zatem już czternasty mecz z rzędu gospodarzy bez zwycięstwa. Remis nie pozwolił Genoi oddalić się zbytnio od strefy spadkowej, nad Lecce mają jedynie punkt przewagi.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu zawodników Genoi. Jednak to Brescia schodziła do przerwy z korzystniejszym dla siebie wynikiem.

Pierwszy gol padł już w 10. minucie. Wtedy to Torregrossa zasłonił piłkę ciałem i wziął na siebie dwóch rywali. Podał wtedy do Sabelliego, który wbiegł w pole karne i podał do Donnarummy. Włoch płaskim strzałem na dłuższy słupek z okolicy jedenastego metra wykończył akcję i mógł się cieszyć z gola.

Drugi szybki cios wymierzyli już w 13. minucie piłkarze Bresci. Wtedy to po bardzo ładnej kontrze Bjarnson otrzymał piłkę ze skrzydła i zagrał ją do Sempriniego, który z bliskiej odległości pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Bramkę kontaktową goście zdobyli w 38. minucie. Sędzia podyktował wtedy rzut karny spowodowany przez faul. Do piłki podszedł Iago Falque, który bardzo dobrze wykonał jedenastkę i dał nadzieję Genoi na wyrównanie.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana, ale jedyną bramkę w tej części spotkania zdobyli zawodnicy Genoi. W 70. minucie sędzia ponownie przyznał Genoi rzut karny. Do piłki podszedł Pinamonti. Wprawdzie bramkarz wyczuł intencję strzelca, ale uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że goście doprowadzili do wyrównania.