Bilbao z trzema oczkami

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.06.2020 15:52

La Liga

Zawodnicy Athletiku Bilbao - w meczu Primera Division - wygrali z Realem Mallorką 3:1. Bramki dla triumfatorów zdobywali R. Garcia, Sancet i Villalibre.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze Athletiku już do przerwy prowadzili dwoma trafieniami. Najpierw bramkę zdobył R. Garcia. Zawodnik Athletiku z dużym spokojem wykorzystał rzut karny i dał Baskom prowadzenie.

Osiem minut później było już 2:0. Jak do tego doszło? Gospodarze sprytnie rozegrali rzut rożny, Lopez dostrzegł w polu karnym Sanceta, a ten pokonał golkipera beniaminka. Tym samym Mallorca znalazła się w bardzo trudnym położeniu.

W 69. minucie zawodnicy przyjezdnych zdołali zmniejszyć straty. Sędzia Fuertes drugi raz tego dnia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Budimir i mieliśmy tylko 2:1 dla gospodarzy.

W 69. minucie zawodnicy przyjezdnych zmniejszyli straty. Sędzia Fuertes drugi raz tego dnia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Budzimir i mieliśmy tylko 2:1 dla gospodarzy.

W samej końcówce bramkę dla gospodarzy zdobył jednak Villalibre. Dzięki temu Baskowie pokonali beniaminka 3:1 i mają 45 punktów po 32 spotkaniach. Rywale cały czas są w posiadaniu 26 oczek. W tym momencie Mallorca traci sześć oczek do bezpiecznej strefy.

Co czeka te ekipy za kilka dni? Na początku lipca Baskowie zagrają w Walencji z Los Che. Z kolei Mallorca – 30 czerwca – podejmie Celtę Vigo.