Dzeko załatwił Sampdorię, grali Polacy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  24.06.2020 23:39

Edin Dzeko  |  fot. Grzegorz Wajda

Edin Dzeko poprowadził Romę do pierwszego zwycięstwa w Serie A po wznowieniu rozgrywek. Bośniacki napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w wygranym 2:1 meczu z Sampdorią Genua.

W zespole gospodarzy, zgodnie z przewidywania, od pierwszej minuty wystąpiło dwóch reprezentantów Polski - Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli jednak gospodarze. W 10. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Javier Pastore, który wpadając w pole karne minął trzech rywali, ale jego uderzenie z prawej strony wybronił Emil Audero.

Odpowiedź Sampdorii była zabójcza. Po fatalnym zagraniu jednego z zawodników Romy futbolówkę przejął Manolo Gabbiadini, minął bramkarza i uderzeniem z ostrego kąta skierował ją do siatki. W kolejnych minutach Roma szukała okazji do zdobycia wyrównującego gola. Do sytuacji strzeleckiej doszedł między innymi Henrikh Mkhitaryan, ale z jego strzałem poradził sobie Audero.

W 31. minucie piłkę w bramce Sampdorii, ładnym uderzeniem zza pola karnego umieścił Jordan Veretout. Gol, po interwencji VAR, nie został jednak uznany, bowiem sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć swoje okazje do podwyższenia prowadzenia miała również Sampdoria.

Ataki Romy przyniosły efekt w 66. minucie. Po kapitalnym podaniu Lorenzo Pellegriniego za plecy obrońców, jeszcze lepszym uderzeniem z powietrza popisał się Edin Dzeko. Audero nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Bośniacki napastnik gospodarzy, pięć minut przed zakończeniem meczu, ponownie oszukał defensywę i bramkarza Sampdorii, co pozwoliło mu na zdobycie zwycięskiego gola dla Romy. Tym razem Dzeko wykorzystał zagranie Bryana Cristante z głębi pola.