Inter z trzema punktami, grali Polacy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  21.06.2020 23:41

Lautaro Martinez  |  fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim zaległym spotkaniu 25. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonał UC Sampdorię 2:1, prezentując różne oblicza w obu połowach rywalizacji. W ekipie z Ligurii całe zawody zaliczył Bartosz Bereszyński, a do 81 minuty grał Karol Linetty.

Po rozczarowaniu, które miało miejsce, gdy Czarno-niebiescy musieli się pogodzić z tym, że odpadli w półfinale Pucharu Włoch aktualnie wszystkie siły w mieście mody rzucone są na wywalczenie mistrzostwa Serie A. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że dystans do Juventusu FC i SS Lazio jest zbyt duży. Z drugiej strony Stara Dama jest aktualnie w fatalnej dyspozycji, a ekipa z Wiecznego Miasta pozostaje niewiadomą.

Podopieczni Antonio Conte w pierwszej połowie potyczki z teamem z portowego miasta grali jak z nut. Sampdoria była tylko tłem dla świetnie dysponowanego Interu, który w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zdobyli dwie bramki. Pierwszy gol dla Nerazzurrich padł w 10. minucie po koronkowo rozegranej akcji, którą wykończył Romelu Lukaku.

Gole duetu Lu-La, nerwówka w końcówce

Tymczasem w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez w zasadzie po bliźniaczo rozegranej akcji, jaka miała miejsce kilka chwilę wcześniej. Tym samym na przerwę team z miasta mody skutecznie odpowiedział na efektowną wiktorię Atalanty BC, która pewnie rozbiła na swoim stadionie US Sassuolo. Mediolańczycy prowadzili różnicą dwóch goli, będąc zespołem znacznie lepszym od rywali.

W drugiej części Inter w swoim zwyczaju zadbał o to, aby kibice nerwowo gryźli paznokcie. Jak zwykle w wykonaniu Nerazzurrich mieliśmy do czynienia ze świetną pierwszą połową i nerwową końcówką, co było następstwem gola strzelonego w 53. minucie przez Mortena Thorsby'ego. Ostatecznie do końca meczu wynik się nie zmienił, więc Inter mógł cieszyć się z 17. zwycięstwa w trakcie trwającej kampanii.

Komentarze | 14 komentarzy

xxBANGxx | 21.06.2020 23:44

Eriksen dzisiaj o sobie przypomniał. Świetny mecz tego piłkarza. Maestro.
Inter wraca do gry o scudetto. I bardzo dobrze, liga będzie ciekawsza.

gk87 | 21.06.2020 23:46

Typowy Inter z tego sezonu 1 połowa znakomita, 2 słabiutko,ale najważniejsze 3 pkt ,jedziemy dalej FORZA INTER!

Kamciu | 21.06.2020 23:53

Pierwsze 45 minut bardzo dobre. Eriksen zaczyna pokazywac swoj kunszt, bedzie niesamowicie waznym ogniwem. Barella biega, walczy caly mecz i poza dwoma drobnymi bledami zalicza super spotkanie. Young pokazuje solidna gre co cieszy. Szkoda, ze druga polowa slabiutlo, ale wazne ze 3 pkt. O Scudetto bedzie niesamowicie cięzko. Musi jak najszybciej wrocic Brozo, a na mercato podstawa to prawy wahadlowy, poniewaz Candreva jest sredni, natomiast Moses to kompromitacja i tyle. Poza wahadlowym pewnie przyjdzie Tonali (oby) i mysle, ze to w zupelnosci wystarczy - no licze jeszcze na powrot Nainggolana. Lautaro mimo gola tez cienko, jednak mysle, ze z kazdym meczem bedzie coraz lepiej, bo to swietny gracz.

BOYSSAN | 21.06.2020 23:55

Tak jak pisze GK87. Cały sezon Interu wyglada bardzo podobnie, zazwyczaj b dobre 1 połowy czesto prowadzenie i nerwówka w drugiej. Inter jest zespołem , który w serieA wypuszcza najwiecej prowadzen , dodatkowo jest zespołem który najwiecej przebiega km w meczu co pozwala wysnuć teorie ze to nie kondycja jest problemem tego zespołu a chyba brak determinacji żeby zabić mecz , brakuje tego instynktu kilera. Tutaj jest pole do poprawy dla sztabu. Cień nadziei jest taki ze po tej przerwie nie wyglądamy gorzej niż przed przerwa :)

Chichot | 22.06.2020 00:21

Lukaku nie zabił meczu i pojawił się problem. Niby typowy Inter ale po takiej przerwie można wybaczyć błędy.

PaoloNapoli | 22.06.2020 01:16

Jeśli Inter drży do końca o wynik ze słabiutką Sampdorią, to zwycięstwo raczej nie jest imponujące. Juventus po powrocie też nie rzuca na kolana. Ciekawe, jak zaprezentuje się Lazio. Ma najkrótszą ławkę, ale myślę, że pod względem charakteru i determinacji obecnie rozwala Inter i Juventus. Chociaż trenerów tych drużyn uważam za lepszych od Inzaghiego.

gk87 | 22.06.2020 01:30

PaoloNapoli@ nikt nie drzal o wynik,Sampa strzelila gola na ,którego w ogóle nie zasłużyła swoją gra, a później Inter kontrolowal mecz nie pozwalajac Sampie na jakieś groźne akcje.

PaoloNapoli | 22.06.2020 01:57

Myślę, że pod taką "kontrolą" to macie zapewnione trzecie miejsce.

Chichot | 22.06.2020 08:01

PaoloNapoli
Masz rację, ale nie można stwierdzać że tak będzie w każdym meczu. Poza tym charakter Lazio na nie wiele się zda. Wygra zespół lepiej przygotowany fizycznie i z większym szczęściem do kontuzji. Kto to będzie zobaczymy za jakiś czas.

amazon | 22.06.2020 08:14

PaoloNapoli
Wynik nie oddaję tego jak wyglądał mecz. Już w 1 połowie powinno być po robocie a gdyby Lukaku miał chłodną głowę to spokojnie mógł mieć 3 gole po 60 minutach. Sampa oddała jeden przypadkowy strzał w światło bramki po cornerze i zdobyła gola. Inter był nieskuteczny ale o klasę lepszy. Podobny mecz do tego w Neapolu. Mnóstwo okazji niewykorzystanych. Problemem był Gagliardini który zwalniał grę, nie trzymał tempa i robił duże błędy. Brak Brozo widoczny gołym okiem. Tak czy inaczej są 3 punkty i gole Lu-La a to jest najważniejsze.

_tripletta_ | 22.06.2020 08:56

Kapitalna 1 połowa, ale druga przespana. Jak zwykle przy solidnym prowadzeniu w 2 połowie przychodzi rozluźnienie. Do dziś się tego nie nauczyli.
Pozytyw tego meczu? Kapitalny Eriksen.

MrGhost | 22.06.2020 11:24

Eriksen może nie powala efektownością, ale to jaką on ma nieprawdopodobną technikę użytkową, to aż jestem w szoku. Widać już jego wpływ na drużynę i precyzję.

Lautaro jak nie istniał z Napoli, tak tutaj znów pokazuje jaki ma potencjał. Bywa na boisku arogancki, ale i przy okazji genialny. Duża jakość.

Na starcie sezonu byliśmy najlepszą drużyną. Conte wie jak w tej pierwszej fazie sezonu maksymalizować efekty. Później te drużyny tracą blask. Taka przerwa to mały początek sezonu i może znów efekt Conte. Cieszę się, że mamy alternatywe taktyczną w formie SPO jako Eriksen. Fajnie jakbyśmy próbowali przejść również w 3-4-3 i byłbym w pełni ukontentowany.

A i jeszcze jedno. Bardzo dobra zmiana Borjy, który uspokoił środek pola. Ogólnie poza Gaglią, to wszyscy dziś bardzo solidnie. A Candreva to nie wiem co musi zrobić, żeby kibic Interu go docenił. Strzela, asystuje, stosunkowo dobrze broni. Można szukać jego alternatywy, ale absolutnie nie można powiedzieć, że jest gorszy niż ktokolwiek z drużyny i jakoś szczególnie odstaje, ba , IMO obok De Vrija,Handy i duetu LuLa to nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie.

Smiech | 22.06.2020 16:42

Lautaro z golem? :O podnieść klauzule do 200mln!!!

wojojuve | 22.06.2020 20:21

Ogladalem tlyko ostatnie 15min i tutaj nie bylo zadnego strachu o strate punktow. Sampdoria nie stwarzala zadnego zagrozenia i w ogole nie miala pomyslu na to jak moglaby strzelic bramke. Nie wiem jak strzelili gola, ale to musial byc jakis niesamowity przydapek. Mam wrazenie, ze pilkarzom Interu zabraklo ambicji lub sil aby podwyzszyc wynik, gdyz Sampdoria taktycznie przypominala kluby z Ekstraklasy i to te slabsze. Jesli ktos bedzie ogladal jeszcze jakas powtorke to zwroccie uwage jak ustawiaja sie zawodnicy z Genui, szczegolnie pomocnicy. Mnostwo przypadku i nieporadnosci, jak dzieci we mgle. Bazujac na obejrzanych 15min byl to pojedynek zespolow zupelnie innej klasy i nie mogl sie skonczyc inaczej (no chyba ze znacznie wyzsza przewaga bramkowa).