REKLAMA
REKLAMA

Gattuso: Wierzę w Boga futbolu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  18.06.2020 07:57
Gattuso: Wierzę w Boga futbolu

Gennaro Gattuso  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Gennaro Gattuso po środowym boju SSC Napoli z Juventusem FC miał powody do radości, gdyż poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad ekipą z Piemontu po serii rzutów karnych. Szkoleniowiec Azzurrich nie krył radości z wygranej po ostatnim gwizdku sędziego.

To pierwsze poważne trofeum w roli trenera dla Gattuso, który w grudniu na stanowisku opiekuna Napoli zastąpił zwolnionego Carlo Ancelottiego.

- Życie, a zwłaszcza piłka nożna, dały mi o wiele więcej, niż mogłem się spodziewać. To uczyniło mnie mężczyzną. W życiu zawsze najpierw myślisz o swoich rodzicach i rodzinie, więc naturalnie to, co się stało ostatnio, sprawia, że nie jest mi łatwo - mówił trener teamu z Kampanii w rozmowie z Rai Sport.

Bóg futbolu czuwa


- W każdym razie mam taką pasję do piłki nożnej i wiem, że nie mogę odpuścić nawet na sekundę - kontynuował Gattuso.

- Każdy, kto wykonuje tę pracę, musi ją szanować, ponieważ mamy szczęście. Właśnie dlatego denerwuję się, gdy nie widzę pasji u piłkarzy. Nie żałuję swojej kariery i chcę, aby moi zawodnicy mogli też to powiedzieć. Wierzę w Boga futbolu. Kiedy robisz coś dobrze, zbierasz później to, co siejesz - zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Już we wtorek team z południa Włoch rozegra swój pierwszy mecz w Serie A po wznowieniu rozgrywek, mierząc się w delegacji z Hellasem Werona. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na 19:30.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

dalmare | 18.06.2020 10:40

Gattuso po Finale: "Zawsze jest pora na lody Koral".

Fan_Tulipan | 18.06.2020 14:38

Piłka nożna jest przewrotna...
Sarri jako trener prowadził Napoli w 147 meczach - 0 trofeów.
Gattuso jako trener prowadził Napoli w 17 meczach - 1 trofeum.

dalmare | 18.06.2020 17:23

Sarri wydobył styl Napoli po Benitezie, odbudował decydujących zawodników, Ancelotti bazował na tej budowie lecz był ciałem obcym w szatni, Gattuso postępuje po wytyczonej drodze.
To co z zewnątrz nazwano 'sarrismo' tkwi w tamtej grupie personalnej. Nie da się tego 'zabrać do całkowicie odmiennej technicznie i mentalnie grupy Juventusu bez zmian personalnych, i pewno nie trzeba.
Szybkość aklimatyzacji Gattuso bierze się z tego że podziela styl Sarriego (mówi o tym że czerpie z niego od czasu Empoli). Niczego nie burzy, dodaje, nie jest tam obcy.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy