Coppa Italia: Juve w finale

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  12.06.2020 22:57

Juventus FC - AC Milan  |  fot. Grzegorz Wajda

Po 95 dniach przerwy włoskie calcio wróciło do gry 12 czerwca meczem w ramach Coppa Italia, w którym Juventus FC zremisował ostatecznie z AC Milanem. W związku z tym, że pierwsza potyczka z udziałem obu ekip zakończyła się wynikiem 1:1, to awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyli piłkarze Bianconerich.

Wznowienie rozgrywek piłkarskich na Półwyspie Apenińskim po koronapauzie elektryzowało wszystkich mieszkańców Italii. Stara Dama przystępowała do swojej potyczki praktycznie w swoim najmocniejszym zestawieniu. U gości nie mogli z kolei zagrać: Zlatan Ibrahimović, Theo Hernandez i Samu Castillejo.

CR7 z drugą niewykorzystaną "11" w Juve

Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce już w drugiej minucie, gdy swoich sił pod bramką rywali spróbował Alex Sando, ale jego próba nie dała prowadzenia Juventusowi. Podopieczni Stefano Pioliego wrócili z dalekiej podróży.

Tymczasem w 14. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął Andrea Conti, co zmusiło sędziego Daniele Orsatu do wskazania na jedenasty metr. Stały fragment gry egzekwował Cristiano Ronaldo, ale swojej szansy nie wykorzystał, trafiając w słupek.

Kung-fu Rebic

Mediolańczycy na początku drugiego kwadransa gry co prawda gola stracili, ale musieli się pogodzić z tym, że stracili zawodnika. Ante Rebic w stylu karateki powalczył o piłkę z Danilo, nokautując wręcz Brazylijczyk i za swój atak zawodnik Rossonerich został ukarany z marszy czerwoną kartkę przez rozjemcę zawodów. Tym samym Milan musiał kończy zawody w zdekompletowanym składzie.

Grający w przewadze jednego zawodnika Juventus szukał bramki, która mogła rozstrzygnąć losy rywalizacji toczonej w Turynie. Swoje próby podejmowali Blaise Matuidi i Portugalczyk Ronaldo, ale po żadnej z prób futbolówka nie minęła linii bramkowej. Jednocześnie do przerwy miał miejsce wynik 0:0.

Stara Dama z awansem

Po zmianie stron wartych odnotowania sytuacji było jak na lekarstwo. Ostatecznie w każdym razie wynik meczu się nie zmienił, co skutkowało tym, że do finału awansowali podopieczni Maurizio Sarriego, którzy w najbliższą środę na Stadio Olimpico w Rzymie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu SSC Napoli - Inter Mediolan.

Komentarze | 29 komentarzy

Cyklop Dwu Oki | 12.06.2020 23:00

Juventus nadal beznadziejny.
Arigo Sarri OUT

Yang | 12.06.2020 23:01

Zacząłem oglądać po 30 minucie i jak na to, że Milan takim składem grał z Juve w 10 to wstydu nie było. Rebic chyba chciał być drugim Ibrą, czerwona oczywista.

Juve nie stworzyło prawie żadnej naprawdę groźnej sytuacji, a momentami grało na remis, na pewno powinno się po nich więcej wymagać, no ale po takiej przerwie jest to jeszcze zrozumiałe.

Italia00 | 12.06.2020 23:01

Gówno takie, no. Ale niby pierwszy mecz po takiej przerwie trzeba wybaczyć, nie?

Juventus nie potrafił, mimo przewagi z strzelić nawet jednego gola, zaś Milan to no cóż... Zachowanie Rebicia podsumowuje wszystko.

Italia00 | 12.06.2020 23:02

Ronaldo dziś najgorszy na świecie.

Meryl72 | 12.06.2020 23:04

Karny dla Juventusu, Arrigo Sarri oraz bezbramkowy remis. Calcio wraca w glorii i chwale.

Posesivo | 12.06.2020 23:05

Po trzech miesiącach nie ma co wybrzydzać. Mamy awans i tylko to się liczy.
Arrigo Sarri pewnie zadowolony

JerryF | 12.06.2020 23:07

3 mesiące czekania i usnąłem na meczu. Ten mecz był tak beznadziejny, że to poezja. Kwintesencja Sarriball, Arigo Sarriball :)

RMadridFAN | 12.06.2020 23:19

Śmieszny mecz. Nie wiem kto był żałośniejszy. juventus ciągnący za uszy przez sędziów, mylan który nie potrafił oddać strzału czy komentatorzy z XIX wieku, którzy widzieli na ławce juventusu Arrigo Sacchiego.

_tripletta_ | 12.06.2020 23:23

Jakoś tak mi się Rebić skojarzył

Posesivo | 12.06.2020 23:36

Rmadritfan: w którym momencie Juventus był ciągnięty za uszy?

wojojuve | 12.06.2020 23:41

Mi sie podobala gra Juventusu. Bylo wiele prob zawiazania akcji kombinacyjnych i podan prostopadlych. Problem w tym, ze tempo bylo zbyt wolne i za duzo niedokladnosci. Jednak to zadna niespodzianka, przeciez to pierwszy mecz po dlugiej przerwie. Tempo i dokladnosc przyjdzie z czasem.

BOYSSAN | 13.06.2020 00:02

Trudno było oczekiwać czegoś innego niż widzieliśmy po 3 miechach pauzy. Milan tradycyjnie z czerwienią , Juventus tradycyjnie nie zachwycił i osiągnął swój cel :)

pochmurny | 13.06.2020 00:13

Mecz, a raczej gra kontrolna w lipcowym stylu.
Uprzedzając przyszłą dyskusje należy podkreślić, że we Włoszech przerwa w grupowych treningach trwała 10 tygodni: od 8 marca do 18 maja), a np. w Niemczech od 13 marca, a już na początku kwietnia odbywały się ograniczone zespołowe treningi. Miejmy to na uwadze.

TylkoJUVENTUS | 13.06.2020 05:28

Wynik troche rozczarowal bo conajmniej tego jednego gola Juve powinno wcisnac , ale mozna wybaczyc po 3 miesiacach przerwy.

JuventinoPoland | 13.06.2020 09:20

na Serio porównujesz te 2 sytuacje do siebie , obejrzy sobie je jeszcze raz i znajdź różnice jeśli umiesz

_tripletta_ | 13.06.2020 09:50

Co się tak oburzasz?
W sumie też jestem niezadowolony z decyzji sędziego, a później utraconych nagrań sędziego właśnie tylko z tej sytuacji.
Pozdrawiam :)

Soccerrr | 13.06.2020 10:34

Nie było rozpatrywania sytuacji w kontekście bezpośredniej czerwonej kartki, nie ma rozmowy z VAR w protokole. Proste. Nie dla internistów i sprzedanych prokuratorów, którzy znowu stają na rzęsach żeby powalczyć o scudetto dla Interu.

paradiselost84 | 13.06.2020 11:02

Mecz słaby,  Ronaldo słaby i ani myśli aby komuś odgrywać...  Ale najgorsze to nastawienie Juve...  Ehh...

A interniści?  Przecież każdy wiedział że będzie szczekanie...

dalmare | 13.06.2020 11:12

Oj. Oglądałam od 10' do zmian, spóżniając się ale z wyczuciem czasu: wszystko zdarzyło się w 15tej minucie- ruch łokcia do piłki (bezbłędny Var), mistrzostwo Donnarummy, wysoka noga Rebica, Milan w 10ciu na dalsze 80 minut...
Wszystko- niezupełnie: 41' dogodny wolny Milanu bity przez Calhanoglu na Kjaera i Romagnolego który głową nie zdąża... to powinien być gol dla Milanu, imo. W tej akcji Bonucci popycha w polu Kjaera ryzykując karny dla Milanu- nie ma konsekwencji, może był spalony Kjaera niesygnalizowany z linii lecz może przez Var?...(może ktoś skoryguje tę obserwację).
Nie popełniając błędów Milan mimo braku ważnych graczy mógł był wziąć ten mecz- lecz poszedł nieoczekiwaną drogą: gracz którego występu byłam ciekawa (jako wyeksponowanego w ataku przy brakach kadrowych, i w oczekiwaniu na dodanie mu Jovica) znokautował swój zespół zanim walka się zaczęła.
Juventus: odczuwający skutki zastoju; forma najdroższego gracza woła o trening.

MrGhost | 13.06.2020 11:15

Ciężko powiedzieć kto w tym meczu zagrał dobrze. W Milanie na pewno Hakan, kjear, Romagnoli i Donnarumma. Najgorszy zdecydowanie Bennacer - to ile strat i niecelnych podań zaliczył wczoraj to woła o pomstę do nieba. W Juve najlepszy Dybala, miał najwięcej polotu. Ronaldo katastrofa

ACMichal83 | 13.06.2020 11:28

Tutaj nawet żółtej nie było, a sędzia ten sam...

dalmare | 13.06.2020 11:36

News:  "...Cristiano Ronaldo...swojej szansy nie wykorzystał, trafiając w słupek..."-  Nie- trafiając na Donnarummę.

wojojuve | 13.06.2020 12:11

Warto zwrocic uwage, ze Orsato chcial dac zolta kartke za zagranie Rebica. Widac wyraznie, jak ktos (prawdopodobnie VAR) daje mu znac, ze to bylo na czerwien i sedzia poprawia sie.
W tym meczu rzeczywiscie byla podobna sytuacja do tej wskazanej przez trolla Interowskiego. Bodajze Conti zatrzymal grozna akcje Juve (chyba Danilo) poprzez celowe zatrzymanie pilki reka. Bezdyskusyjna zolta kartka, dokladnie tak, jak wtedy Pjanica. Jednak w przypadku zoltych kartek VAR nie moze sie wlaczyc, jesli arbiter o to nie poprosi i stad bledna decyzja w obydwu przypadkach. Oczywiscie domaganie sie nagrania z czegos, co nie mialo miejsca (analiza danej sytuacji przez VAR) jest zalosne, ale czego wymagac od trolla...

wojojuve | 13.06.2020 12:14

acmichal

Czyli oczekujesz, ze jesli sedzia popelnil w jakims meczu blad to teraz powinien byc zobligowany do popelniania go w kazdym kolejnym? Gratuluje podejscia!

MateuszDabrowsk | 13.06.2020 12:19

Przecież sytuacja Rebica i Pjanic to ewidentne czerwone kartki.
Nie ma tu dyskusji. Tylko jednemu się u piekło a drugiemu nie.

_tripletta_ | 13.06.2020 13:23

No nie wierzę. Gość trolluje i wyzywa mnie od trolli, gdy wrzuciłem niewygodny dla niego filmik.
Zgadzam się z Dąbrowskim, iż czerwone powinny być w dwóch przypadkach. Nikt nie wie dlaczego tak się nie stało.