Śląsk górą w Płocku

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22

Robert Pich  |  fot. Paweł Kot

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Wisła Płock przegrała na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław w meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki tej wiktorii team Vitezslava Lavicki zrównał się punktami z Lechem Poznań w ligowej tabeli.

Batalia w Płocku miała odpowiedzieć między innymi na pytanie, czy Nafciarze będą jeszcze walczyć o miejsce w pierwszej ósemce w ostatnim meczu rundy zasadniczej, czy też będą musieli skupić się na walce o utrzymanie ligowego bytu. Z kolei Śląsk miał plan, aby zachować bezpieczną odległość nad grupą pościgową.

W pierwszych trzech kwadransach gry obserwatorzy widowiska na stadionie im. Kazimierza Górskiego byli świadkami tylko jednego trafienia, którego autorem był Damian Michalski. 22-latek popisał się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, zmuszając do kapitulacji Matusa Putnocky'ego. Do przerwy było zatem 1:0.

Zwycięskie odrabianie strat

W drugiej odsłonie wrocławianie zdołali wrócić do gry w 71. minucie. Na listę strzelców wpisał się Robert Pich, który oddał strzał z mniej więcej 15 metrów. Tym samym Krzysztof Kamiński też musiał wyciągać piłkę z siatki. Śląsk jednak na jednym golu nie poprzestał. W samej końcówce gola na 2:1 strzelił Przemysław Płacheta, dając trzy punkty WKS-owi.

Po trzech meczach bez wygranej Śląsk wrócił na zwycięski szlak, odpowiadając jednocześnie na wtorkowy triumf poznańskiego Lecha. Z kolei płocczanie już od trzech spotkań pozostają bez wygranej, komplikując swoją sytuację w ligowej tabeli.