REKLAMA
REKLAMA

Mancini: Trzy konie w wyścigu o Scudetto

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  30.05.2020 15:48
Mancini: Trzy konie w wyścigu o Scudetto

Roberto Mancini  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini uważa, że Inter Mediolan cały czas ma szansę na mistrzowski tytuł. Za faworyta rywalizacji, która wznowiona zostanie w czerwcu, uznaje jednak Juventus.

- Wszyscy trenerzy będą mieli pewne obawy, ponieważ zawodnicy przez dwa miesiące trenowali tylko w domu i nie będzie łatwo wrócić od razu do rywalizacji - powiedział Mancini w wywiadzie dla Rai Sport, cytowany przez Football Italia.

Z pięciu najlepszych europejskich lig wznowiona na razie została tylko niemiecka Bundesliga. W czerwcu do gry powinny wrócić kluby Serie A, Premier League i La Liga.

- Tempo spotkań w Niemczech jest zdecydowanie wolniejsze w porównaniu do normalnych meczów. Myślę, że podobna sytuacja będzie wszędzie. W niektórych włoskich miastach będzie bardzo trudno grać w piłkę w lipcu - kontynuował selekcjoner reprezentacji Włoch.

Inter z szansami na tytuł?


Zdaniem Manciniego rywalizacja o mistrzostwo Włoch rozstrzygnie się między trzema klubami, bowiem trener nie odbiera również szans Interowi Mediolan.

- Lazio i Juventus będą walczyć ze sobą do końca. W Bundeslidze wiedzieliśmy, że przewaga gry u siebie została zniwelowana. Mając to na uwadze, uważam, że Inter także może mieć możliwość powrotu do gry o tytuł. Widzieliśmy już kilka niespodzianek, ale Juventus pozostaje faworytem, ponieważ ma szeroki skład, którym można rotować - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Eric_Cantona | 30.05.2020 22:32

raczej 2 konie i jeden kucykseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy