REKLAMA
REKLAMA

Kolejny etap w Premier League. Data 12 czerwca nieaktualna?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  25.05.2020 16:34
Kolejny etap w Premier League. Data 12 czerwca nieaktualna?

Piłkarze Manchesteru City  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Zakładana pierwotnie przez Premier League data 12 czerwca jako data wznowienia obecnego sezonu prawdopodobnie jest już nieaktualna. Jak informuje ESPN, kluby naciskają na przesunięcie terminu powrotu do gry.

Na ten tydzień zaplanowano szereg spotkań, podczas których mają zostać określone ramy czasowe powrotu do rywalizacji. W czwartek dojdzie między innymi do kolejnego spotkania przedstawicieli wszystkich klubów.

Kolejna faza treningów


Dobrą wiadomością dla angielskich klubów są wydane w poniedziałek przez brytyjski rząd wytyczne "fazy drugiej", mające na celu stopniowy powrót do treningu kontaktowego i rywalizacji.

"Trening w drugim etapie można opisać jako wznowienie treningu w bliskim kontakcie, w którym pary, małe grupy i/lub zespołu będą mogły wchodzić w znacznie bliższy kontakt" - można przeczytać w wytycznych.

Data wznowienia zostanie przesunięta?


Wiele klubów Premier League twierdzi, że zawodnicy potrzebują co najmniej trzytygodniowego okresu treningów kontaktowych, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji, gdy dojdzie do wznowienia meczowej rywalizacji.

W związku z tym data 12 czerwca uważana jest za zbyt wczesną z uwagi na bezpieczeństwo zawodników. Choć władze Premier League dotychczas dążyły do tego terminu, to jednocześnie podkreślały "elastyczne" podejście do tej kwestii.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

JasFasola | 25.05.2020 17:45

powinni unieważnić  cały sezon A nie odstawiac szopki

Juninho | 26.05.2020 12:03

Im szybciej wrócą rozgrywki tym lepiej.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy