REKLAMA
REKLAMA

Serie A. Nowy protokół medyczny zatwierdzony!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: La Repubblica  |  19.05.2020 18:58
Serie A. Nowy protokół medyczny zatwierdzony!

Piłkarze Juventusu FC  |  fot. Grzegorz Wadja

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Rządowy komitet naukowy zatwierdził nową wersję protokołu medycznego dla k;ubów Serie A - informuje La Repubblica. Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora potwierdził jednocześnie, że kluby otrzymały zgodę na rozpoczęcie treningów grupowych z zastosowaniem uzgodnionych warunków.

Nowy protokół medyczny został opracowany przez Lega Serie A, Stowarzyszenie Lekarzy Klubowych, Stowarzyszenie Zawodników i innych ekspertów. Zamiast prewencyjnego odosobnienia treningowego mającego trwać co najmniej 15 dni, co według wielu klubów było niemożliwe do przeprowadzenia, dokonywanych w tym czasie będzie więcej testów.

Nowy protokół zakłada również zniesienie kwarantanny dla całej drużyn, w przypadku uzyskania przez jednego z zawodników pozytywnego wyniku testu. W takiej sytuacji na kwarantannę zostanie odesłana tylko osoba z dodatnim wynikiem, natomiast pozostali piłkarze będą mogli kontynuować treningi.

Sytuacja we Włoszech coraz lepsza


- Mogliśmy na to pozwolić, ponieważ obecna sytuacja na to pozwala. Włoska Federacja Piłkarska jest skłonna zrewidować swoją pierwszą propozycję i jesteśmy z tego zadowoleni. Pojawią się pewne wyjaśnienia dotyczące kwarantanny zawodników, którzy uzyskali pozytywny wynik testów. Zaleca się również, aby przeprowadzanie testów nie wpływało na potrzeby społeczeństwa w tej kwestii - powiedział Vincenzo Spadafora.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Outlander | 20.05.2020 09:36

Starają się postawić te rozgrywki na nogi. Ciekaw jestem czy te kraje które dojadą do końca będą miały przewagę nad tymi co nie dojadą. Jak będzie wyglądał nowy sezon. Co z LM. Pytań jest mnóstwo. Niemniej jak tylko będzie wiadomo że grają to wykupuje Eleven! (kto by pomyślał że nawet tak leniwego Juventusu jak do tej pory człowiek będzie wyczekiwał z utęsknieniem)

Luczywo | 20.05.2020 10:36

Kocham i nienawidze te lige, prawie jak zone ;)seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
25.09 17:58