REKLAMA
REKLAMA

Simeone: Powrót tylko przy zerowym ryzyku zakażenia

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  11.05.2020 12:31
Simeone: Powrót tylko przy zerowym ryzyku zakażenia

Giovanni Simeone  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przedstawiciele klubów Serie A oraz władze ligi cały czas wierzą, że uda się dokończyć obecny sezon. Nie brakuje jednak zawodników, którzy bardzo sceptycznie podchodzą do pomysłu powrotu do gry. Jednym z nich jest napastnik Cagliari Calcio Giovanni Simeone.

Dokończenie sezonu Serie A cały czas stoi pod znakiem zapytania, choć piłkarze otrzymali zgodę na powrót do indywidualnych treningów w klubowych ośrodkach. Kolejnym etapem miałby być powrót do treningów w małych grupach, co miałoby nastąpić 18 maja.

Czy tak się stanie? Decydujący głos w tej sprawie będą miały krajowe władze, które podejmują wszelkie decyzje dotyczące ewentualnego znoszenia niektórych obostrzeń. Aktualnie trwa również oczekiwanie na werdykt komitetu medyczno-naukowego, który analizuje przedstawiony przez Włoską Federację Piłkarską protokół medyczny, mający na celu zmniejszenie ryzyka i zapewnienie piłkarzom bezpieczeństwa.

Simeone: Niebezpieczeństwo cały czas istnieje


Giovanni Simeone nie jest jednak przekonany, że rozgrywki mogą być w najbliższym czasie wznowione. - Moim zdaniem rozgrywki powinny zostać wznowione w momencie, gdy nie będzie żadnego ryzyka zakażenia - powiedział Giovanni Simeone dla ESPN, cytowany przez Football Italia. - Rozumiem, że cały kraj traci pieniądze, ale najważniejszą rzeczą jest zdrowie - kontynuował.

- Ryzykujemy nasze życie, jest duży strach. Istnieje niebezpieczeństwo, że wsiądziemy do samolotu lub pójdziemy do hotelu z osobami, których nie znamy - dodał napastnik Cagliari.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy