REKLAMA
REKLAMA

Rządowa komisja nadal z zastrzeżeniami do protokołu medycznego

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  07.05.2020 19:03
Rządowa komisja nadal z zastrzeżeniami do protokołu medycznego

Serie A

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Komisja techniczno-naukowa nadal ma zastrzeżenia do protokołu medycznego zaproponowanego przez Włoską Federację Piłkarska (FIGC) i stworzonego w ramach przygotowań do wznowienia rozgrywek Serie A. Teraz decyzję będzie musiał podjąć w tej sprawie włoski rząd.

W czwartek odbyło się kolejne, trwające 90 minut spotkanie delegacji włoskiej federacji piłkarskiej z 20 członkami rządowej komisji techniczno-naukowej, podczas którego analizowano poprawiony protokół medyczny, który ma określać zasady bezpieczeństwa przy wznowieniu rozgrywek Serie A.

Zastrzeżenia dotyczące testów i kwarantanny


Przedstawiony przez federację protokół nie zadowolił jednak do końca członków rządowej komisji, która miała zastrzeżenia dotyczące dwóch kwestii - informuje La Gazzetta dello Sport. Pierwszą jest problem z zapewnieniem wystarczającej ilości testów dla zawodników, szczególnie w niektórych regionach Włoch, np. w Lombardii.

Druga kwestia dotyczy kwarantanny przy uzyskaniu pozytywnego wyniku testów u jednego z zawodników. Federacja w tym względzie chciałaby, aby na kwarantannę udawał się tylko dany zawodnik, natomiast komisja wolałaby poddać izolacji całą drużynę i sztab.

Decyzja należy do włoskiego rządu


Komisja naukowo-techniczna sporządzi teraz sprawozdanie, w którym szczegółowo oceni zaproponowany protokół, a następnie przekaże je przedstawicielom rządu, od których decyzji uzależniony będzie ewentualny powrót rozgrywek Serie A. Do tej pory premier włoskiego rządu Giuseppe Conte bardzo liczył się ze zdaniem członków komisji i wiele wskazuje na to, że w tym wypadku będzie podobnie. Niemniej jednak na ostateczne decyzje i ewentualne kolejne kroki trzeba będzie jeszcze poczekać.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco