REKLAMA
REKLAMA

PKO Ekstraklasa wróci pod koniec maja?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl / TVP  |  15.04.2020 11:12
PKO Ekstraklasa wróci pod koniec maja?

Piłkarze Legii Warszawa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Według doniesień Sport.tvp.pl piłkarze polskiej ekstraklasy mają wrócić do gry 30 maja. Z kolei 25 mają być rozegrane spotkania w ramach Totolotek Pucharu Polski.

Cały czas trwają rozmowy przedstawicieli władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, PKO Ekstraklasy i klubów na temat ewentualnego wznowienia rozgrywek ligowych. Wierząc najnowszym doniesieniom portalu TVP Sport, prawdopodobnie znaleziono terminy, gdy rozgrywki piłkarskie w Polsce zostałyby odmrożone.

W związku z powyższym wkrótce piłkarze polskich klubów mają wrócić do treningów, które mają się odbywać w małych grupach. Dopiero później mają być te grupy treningowe stopniowo powiększane. Niewykluczone, że zanim do tego dojdzie, to zawodnicy będą musieli przejść dwutygdniową kwarantannę.

Polska musi zakończyć sezon do 19 lipca


Jeśli tylko faktem stanie się, że rozgrywki polskiej ekstraklasy zostaną wznowione 30 maja, to już wiadomo, że na pewno liga nie skończy się w czerwcu, a najpewniej w połowie lipca, w czym żadnych przeszkód według nowych restrykcji nie widzi Europejska Unia Piłkarska (UEFA).

Trzeba jednak zaznaczyć, że PKO Ekstraklasa musi zakończyć sezon 19 lipca, co warunkować ma miejsce Polski w rankingu UEFA. Warto podkreślić też, że wszystkie spotkania w Polsce po wznowieniu lig odbywałyby się bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że ostatni mecz ligowy w PKO Ekstraklasie został rozegrany 9 marca, gdy Korona Kielce mierzyła się z Łódzkim KS. Od tamtej pory minęło już pięć tygodni.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco