REKLAMA
REKLAMA

Ranieri: Musimy być ostrożni

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  14.04.2020 16:48
Ranieri: Musimy być ostrożni

Claudio Ranieri  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Szkoleniowiec Sampdorii Genua Claudio Ranieri ostrzega, że nadal nie wiadomo wystarczająco dużo o koronawirusie. Obecnie włoskie drużyny przygotowują się do wznowienia treningów.

Treningi miałyby zostać wznowione 4 maja, z zamiarem wznowienia rozgrywek do 31 maja.  

- Mieliśmy zawodnika, u którego wynik testu był pozytywny, później negatywny, a po rozpoczęciu treningów w domu, wynik ponownie był pozytywny - powiedział Ranieri. - Dlatego uważam, że musimy być ostrożni. Czytałem też, że wirus ten może mieć trwały wpływ na serce. Jeśli mamy grać, to zawodnicy muszą być całkowicie zdrowi i przejść dokładne testy - kontynuował.

- Nie mówię, co jest dobre, a co złe. Chcę tylko, aby lekarze uzgodnili, co należy zrobić, aby zawodnicy byli bezpieczni - dodał szkoleniowiec Sampdorii.

Jeżeli rozgrywki zostaną wznowione, mecze prawdopodobnie będą musiały być rozgrywane co trzy dni, aby sezon został dokończony do połowy lipca. - Zawodnicy są jak samochody Formuły 1, muszą zostać zepchnięci do granic możliwości, aby wydobyć z nich to, co najlepsze. Możemy to zrobić - mówił Ranieri.

- Czy miesiąc treningu wystarczy, by przygotować ich do gry dwa razy w tygodniu? Jestem trenerem i pewne decyzje nie zależą ode mnie, ale cokolwiek się stanie, ktoś będzie niezadowolony - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy