REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Serie A wrócą do treningów 3 maja?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sport Italia  |  10.04.2020 08:43
Piłkarze Serie A wrócą do treningów 3 maja?

Serie A

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
Wielce prawdopodobne, że włoski rząd podtrzyma aktualnie obowiązujące ograniczenia w kraju do 3 maja. W każdym razie nie wpłynie to znacząco na powrót piłkarzy Serie A do treningów, którzy będą je jednak odbywać, spełniając odpowiednie warunki związane przede wszystkim z bezpieczeństwem.

Liczba nowych zgonów i przypadków zachorowań na Półwyspie Apenińskim stale spada, podczas gdy znacznie więcej osób opuszcza oddziały intensywnej terapii w szpitalach, wracając do pełni zdrowia.

W każdym razie premier Giuseppe Conte ostrzegł w oświadczeniu, że Włochy nie są jeszcze gotowe na to, aby nie konkretne przedsiębiorstwa wracały do normalnej pracy, bo wiązało by się ze zmarnowaniem wszystkich dobrych wyników, które Italia osiągnęła w ostatnim czasie.

- Pracujemy już nad fazą drugą, więc rozpoczniemy niebawem dialog z grupą ekspertów z komitetu naukowego, chcąc podejmować kolejne decyzje - przekonywał prezes Włoskiej Rady Ministrów.

Dodajmy, że w ciągu kilku najbliższych dni spodziewany jest nowy dekret, który przedłuży obowiązujący zakaz do 3 maja. Niemniej Sky Sport Italia sugeruje, że mogą istnieć pewne wyjątki, na przykład dla bibliotek, księgarń i potencjalnie również sportowców.

Włoska Federacja Piłkarska opracowała już protokół, w jaki sposób kluby i personel medyczny ułatwią zawodnikom powrót do pracy, w tym dokładne testy wydolności płuc i serca pod wpływem stresu. Przeprowadzone zostaną również badania krwi, głównie w celu wykrycia przeciwciał, które pokazują, że gracze są odporni lub zachorowali już na COVID-19.

Wszystko to może zająć trochę czasu, więc Sky Sport Italia podaje, że drużyny mogą wrócić do zajęć pod koniec kwietnia. W każdym razie treningi podobnie jak ostatnio w Niemczech miałyby się odbywać w grupach kilkuosobowych.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco