REKLAMA
REKLAMA

Tommasi: Pandemia jak poważna kontuzja

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  04.04.2020 12:39
Tommasi: Pandemia jak poważna kontuzja

Serie A

Liga niemiecka wróciła do gry!
Prezes Stowarzyszenia Zawodników Damiano Tommasi pandemię koronawirusa porównał do poważnej kontuzji. - Najważniejsze jest uniknięcie nawrotu choroby - powiedział.

- Moim priorytetem jest ochrona zawodników, szczególnie tych z niższych lig. Niektóre instytucje, takie jak FIFA i UEFA, powinny oddać część swoich funduszy na zawodników i kluby, aby ograniczyć negatywne skutki gospodarcze. Nie zapominam w tym wszystkim również o żeńskiej piłce - powiedział Tommasi.

- Nikt nie może powiedzieć, co się stanie, ani kiedy będziemy mogli wrócić na boisko. Decyduje o tym koronawirus i ci, którzy walczą, aby go pokonać - kontynuował.

- Gdybym mógł dokonać porównania, pandemię porównałbym do bardzo poważnej kontuzji, kiedy zawodnik robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej wrócić na boisko, ale to właśnie ostatni miesiąc, w którym wraca do treningów, jest najważniejszy. Jesteśmy już blisko, ale nie możemy się spieszyć, bo to podstawa, aby uniknąć nawrotu choroby - mówił Tommassi.

- Naszą nadzieją jest powrót na boisko latem, ale potrzebujemy gwarancji bezpieczeństwa zawodników i ich rodzin - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco