REKLAMA
REKLAMA

Kluczowe postacie Serie A podzielone ws. wznowienia rozgrywek

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  31.03.2020 14:40
Kluczowe postacie Serie A podzielone ws. wznowienia rozgrywek

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarskie rozgrywki ligowe nie tylko we Włoszech, ale w większości krajów na całym świecie są zawieszone do odwołania z powodu pandemii koronawirusa. W Serie A do rozegranie zostało jeszcze dwanaście kolejek ligowych. Czy sezon zostanie dokończony? Na dzisiaj trudno jednoznacznie stwierdzić. Opinie w tej kwestii są podzielone także wśród przedstawicieli klubów włoskiej ekstraklasy.

Powrót do gry uzależniony jest od poprawy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się nieszczęsnego patogenu. Ostatnio kilka ważnych postaci we włoskim futbolu zastanawiało się, czy należy rozegrać sezon, prezentując przeciwstawne stanowiska.

Urbano Cairo, właściciel Torino FC, przemawiając w Rai Radio 1  dał do zrozumienia, że powinno się już myśleć na startem nowej kampanii: - Wznowienie rozgrywek pod koniec maja w moim odczuciu nie ma większego sensu. Gralibyśmy w czerwcu, lipcu i sierpniu. Następnie piłkarze mieliby miesiąc urlopu, później miesiąc przygotowań, a do gry w nowej kampanii wróciliby w listopadzie. Moim zdaniem to nierealny do zrealizowania pomysł.

Igli Tare, dyrektor sportowy SS Lazio, podchodzi do powrotu do gry z większym optymizmem, wypowiadając się na łamach La Repubblica: - Sezon musi zostać dokończony, nawet jeśli wydaje się, że przeżywamy teraz horror . Z szacunku dla ofiar i fanów. Jest za wcześnie, aby powiedzieć, czy powinniśmy anulować sezon, liczba zarażonych osób zaczyna spadać, więc przerwanie sezonu nie byłoby sprawiedliwe.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
06.07 16:40