REKLAMA
REKLAMA

Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Lechia Gdańsk  |  30.03.2020 15:15
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia

PGE Arena  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Lechia Gdańsk w komunikacie prasowym poinformowała, że w związku z pandemia koronawirusa zarząd klubu zdecydował się obniżenie swojego wynagrodzenia o połowę. Taki krok ma wpłynąć na zyskanie oszczędności w związku z zawieszenie rozgrywek PKO Ekstraklasy.

- Jako zarząd jesteśmy odpowiedzialni za przetrwanie klubu w tej bezprecedensowej sytuacji i to jest nasz priorytet. Nie mamy innej możliwości, jak tylko poszukać oszczędności wewnątrz klubu na czas, kiedy nie możemy grać. Zaczynamy od siebie, mimo że pracujemy więcej niż zwykle. Nie możemy udawać, że nic się nie zmieniło, bo z naszej perspektywy zmieniło się wszystko i ta sytuacja wymaga radykalnych działań - zaznaczył Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk.

Zarząd klubu w najbliższych dniach zamierza rozmawiać z piłkarzami oraz pracownikami klubu o zmniejszeniu wynagrodzeń na najbliższe 3 miesiące. Uchwała Rady Nadzorczej Ekstraklasy umożliwia klubom obniżenie płac piłkarzy nawet o 50 proc. jednak do kwoty nie niższej niż 10 tys. zł brutto. Obniżki miałyby obowiązywać od 14 marca do pierwszego meczu ligowego, jednak nie dłużej niż do zakończenia sezonu lub do 30 czerwca 2020.

W Polsce pierwsi z inicjatywą zawieszenia wypłaty wynagrodzeń wyszli zawodnicy III-ligowej Polonii Bytom. Na takie rozwiązanie zdecydowali się już piłkarze Śląska Wrocław i Wisły Kraków. Negocjacje w kolejnych klubach trwają.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco