REKLAMA
REKLAMA

Godin: Piłkarze byli najbardziej narażeni

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ESPN  |  28.03.2020 21:51
Godin: Piłkarze byli najbardziej narażeni

Piłkarze Interu Mediolan  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
W dosadnych słowach na temat działań władz Włoskiej Federacji Piłkarskiej w czasie pandemii koronawirusa wypowiedział się Diego Godin. Urugwajczyk przekonywał, że piłkarze do ostatniej chwili byli narażeni.

Przypomnijmy, że rozgrywki włoskiej ekstraklasy zostały zawieszone 9 marca. Wówczas władze Włoch wprowadziły restrykcje związane z tym, aby mieszkańcy kraju nie wychodzili z domu. Do tego moment spotkania w Italii były rozgrywane bez udziału publiczności.

Jednym z meczów, który toczył się bez kibiców, było starcie z udziałem Juventusu FC i Interu Mediolan, który według Godin przyczynił się do tego, że nieszczęsny patogen mógł się dalej rozprzestrzeniać.

- Byliśmy narażeni do ostatniej chwili - powiedział środkowy obrońca w rozmowie z ESPN, który izoluje się aktualnie w Urugwaju.

- Zdecydowali się nadal sprawdzać, czy możemy kontynuować grę, dopóki sytuacja stanie się nie do zniesienia, a system opieki zdrowotnej upadnie - kontynuował Godin.

- Kontynuowaliśmy grę przez kilka tygodni, kontynuowaliśmy treningi i graliśmy za zamkniętymi drzwiami, aż pozytywny test Daniele Ruganiego sprawił, aby liga została zawieszona - powiedział Urugwajczyk.

- Z pewnością w tej grze byli inni piłkarze, którzy byli już zarażeni, więc aby uniknąć ryzyka, podjęto decyzję, aby wszyscy uczestnicy tego starcia, zostali odizolowani - mówił 34-latek.

Przypomnijmy, że Godin trafił do teamu z miasta mody latem minionego roku na zasadzie wolnego transferu. Godin ma kontrakt ważny z Interem do końca czerwca 2022 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco