REKLAMA
REKLAMA

Spadafora: 3 maja zbyt optymistyczną datą powrotu do gry

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  27.03.2020 08:32
Spadafora: 3 maja zbyt optymistyczną datą powrotu do gry

Serie A

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora ma wątpliwości, czy rozgrywki piłkarskie na Półwyspie Apenińskim mogą zostać odwieszone 3 maja. W każdym razie włoski polityk potwierdził plan, że mecze piłkarskie będą najpewniej rozgrywane bez udziału publiczności.

- Prognozy, które skłoniły nas do myślenia, że ​​możemy wznowić zawody sportowe pod koniec kwietnia lub na początku maja, były zbyt optymistyczne, biorąc pod uwagę rozwój koronawirusa - powiedział Spadafora w programie Chi l'ha visto na Rai 3.

- Mogę jednak z całą stanowczością stwierdzić, że jeśli nastąpi wznowienie wydarzeń sportowych, na pewno będą się one toczyć bez udziału kibiców - dodał 46-latek.

- Nie można myśleć inaczej, ale mam również wątpliwości co do daty 3 maja. Niestety ta nagła sytuacja medyczna jest stale związana z jej ewolucją. Bardzo często musimy dostosowywać nasze decyzje do epidemii - kontynuował Spadafora.

Włoski minister sportu dał też do zrozumienia, że nie będzie miał nic do powiedzenia, jeśli Włoska Federacja Piłkarska podejmie decyzję o zakończeniu obecnie zawieszonego sezonu 2019-20.

- Ostateczny wybór należy do FIGC, ale jest mało prawdopodobne, że rozgrywki ligowe będzie można wznowić na początku maja. Federacja może zdecydować o przełożeniu gier do późnego lata. Przeczytałem sugestie dotyczące lipca i sierpnia, ale sytuacja jest skomplikowana - mówił były rzecznik praw dziecka.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco