REKLAMA
REKLAMA

Lega Serie A liczy na pomoc od włoskiego rządu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  24.03.2020 22:14
Lega Serie A liczy na pomoc od włoskiego rządu

Serie A

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
Przedstawiciele Lega Serie A opracowali dokumentu, który opisuje, na jaką pomoc od włoskiego rządu liczą kluby Serie A. Przypomnijmy, że rozgrywki włoskiej ekstraklasy nie zostały wciąż wznowione z powodu pandemii koronawirusa.

Serie A została zawieszona do 3 kwietnia w związku z rozwojem nieszczęsnego patogenu na Półwyspie Apenińskim dwa tygodnie teamu. Wiele wskazuje na to, że kolejna decyzja na tej płaszczyźnie będzie taka, że rozgrywki ligowe zostaną zawieszone na czas nieokreślony, co pozwoli spokojnie przygotować się klubom do powrotu na boisko, bez nerwowego odliczania dni na wyczekiwany przez wszystkich moment.

Calciomercato.com donosi, że po południu odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli klubów włoskiej ekstraklasy, które miały na celu omówienie najważniejszych kwestii, w tym także ewentualnej pomocy rządu, na którą liczą ekipy z Serie A.

Lega Serie A miała opracować w trakcie spotkania specjalny dokument, który ma zostać wysłany do przewodniczącego Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gavy, który ma z kolei omówić temat z Włoskim Narodowym Komitetem Olimpijskimi i ministrem sportu Vincenzo Spadaforą.

Władze Serie A szacują, że z powodu przerwy w rozgrywkach 20 klubów może stracić mniej więcej 720 milionów euro, z tytułu praw telewizyjnych, przychodów z dnia meczowego i akcji promocyjnych.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco