REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo i inni piłkarze Juve mogą stracić 30 procent pensji

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Mundo Deportivo  |  20.03.2020 20:47
Ronaldo i inni piłkarze Juve mogą stracić 30 procent pensji

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Mundo Deportivo donosi, że Juventus FC jest gotowy do wprowadzenia ekstremalnych obniżek płac dla swoich piłkarzy. Ma to zniwelować straty finansowe klubu z Piemontu z powodu przymusowej przerwy w grze.

Przypomnijmy, że aktualnie znaczna część rozgrywek piłkarskich w Europie jest zawieszona. W zasadzie mecze rozgrywają tylko piłkarze w lidze białoruskiej.

W związku z powyższym bardzo prawdopodobne jest, że Cristiano Ronaldo i spółka mogą stracić 30 procent swoich pensji w najbliższych miesiącach. Juventus ma zamiar zrównoważyć kłopoty finansowe związanej z brakiem dochodów z meczów, czy sponsoringu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

dalmare | 21.03.2020 11:51

Klub chce ściągać brakujące mu kwoty od piłkarzy, Uefa od klubów, mowa o setkach milionów. Zestawię te wielkości z innymi:
Prognozy przewidują szczyt zachorowań na połowę kwietnia, może to być (optymistycznie) 60 tys hospitalizowanych, w tym 25 tys na oddziałach intensywnej terapii. Włochy mają obecnie 5 090 łóżek (są już zajęte) z aparaturą do reanimacji (Niemcy 28 000). Potrzeba natychmiast tysięcy nowych miejsc.
Szpitale w północnej części kraju są w obliczu podejmowania decyzji przydzielania respiratorów tym pacjentom którzy rokują większe szanse przeżycia.
Media zadały pytanie ile kosztuje ufundowanie łóżka z aparaturą ratującego życie: jest to koszt 80 tys euro (w tym aparatura do respiracji, monitory, elektronika).
Osoby i instytucje czynią darowizny i prowadzą akcje zbiórek, w tym też kluby i pojedynczy piłkarze, są to kwoty rzędu 50, 100, 300 tys euro (w zbiórkach firmowanych przez 2 najbogatsze kluby liczy się na wynik końcowy po 1 mln). Takie jest oto zestawienie kwot odzyskiwanych przez instytucje piłkarskie, do tych odgradzających społeczeństwo od możliwego pandemonium.
(patrz wyliczenie kosztu ufundowania miejsca intensywnej terapii, i video:
tgcal24.it/coronavirus-quanto-cos ta-attrezzare-un-posto-letto-di-ter apia-intensiva  )seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy