REKLAMA
REKLAMA

Juventus puszcza piłkarzy do rodzin po kwarantannie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  19.03.2020 17:37
Juventus puszcza piłkarzy do rodzin po kwarantannie

Gonzalo Higuain  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Media we Włoszech obiegła dzisiaj informacja związana z tym, że Gonzalo Higuain został zatrzymany przez policję, co miało być następstwem tego, że Argentyńczyk łamiąc reguły kwarantanny, chciał udać się do swojego rodzinnego kraju. Juventus FC przekonuje jednak, że "Pipita", Miralem Pjanic i Sami Khedira otrzymali już zgodę na opuszczenie kwarantanny po negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Higuain został zatrzymany na lotnisku Caselle, gdzie próbował wsiąść do prywatnego odrzutowca, aby udać się do Argentyny. La Repubblica sugerowała, że napastnik Starej Damy miał złamać zasady kwarantanny.

Jak się jednak okazuje, miało dojść do porozumienia, o czym pisze na swoich łamach La Gazzetta dello Sport, opierając się na informacjach z turyńskiego klubu.

Higuain, Pjanic i Khedira przechodzi kwarantannę od momentu, gdy światło dzienne ujrzała wiadomość, że pozytywny wynik na posiadanie nieszczęsnego patogenu miał Daniele Rugani. Po tygodniu wymieniona trójka przeszła test na koronawirusa, który okazał się negatywny, więc wszyscy wymienieni otrzymali od władz Juventusu zgodę na to, aby dołączyć do swoich rodzin.

W szczególności Higuain wymagał specjalnego pozwolenia, ponieważ jego matka jest chora w Argentynie. Tuttosport podaje natomiast, że  samolot, którym zawodnik miał wylecieć do ameryki Południowe zapewnił mu klub.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

_tripletta_ | 20.03.2020 07:35

Za taki komentarz powinien z miejsca lecieć BAN.

dalmare | 20.03.2020 08:54

Ale 1 tydzień kwarantanny nie zabezpiecza. Stwierdzony we Włoszech okres inkubacji covi-19 wynosi od 5 do 21, 24 dni, przeważnie 12.
Jak powszechnie się informuje ujemny wymaz przy braku objawów jest 'obrazem chwili' i nie mówi o braku obecności wirusa, musiałby być powtarzany.
Właśnie dlatego nie przeprowadza się masowych wymazów u ludności niewykazującej objawów.

Monochromatyczn | 20.03.2020 09:51

@dalmare - to prawda, ale nie wrócili do treningów tylko na kwarantannę domową, jak każdy bez objawów, w dodatku z negatywnymi testami. Oczywiście to ich ryzyko z najbliższą rodziną (dziewczyna Ruganiego przykładem) ale myślę, że są świadomi, że z rodzicami i dziadkami mają się nie kontaktować. Średnia wieku wśród zmarłych kobiet to 83 lata, a wśród mężczyzn 79 lat.

@tripletta - a moim zdanie nie, bo za opisywanie rzeczywistości nie powinno się nikogo karać. Na FIF, największym anglojęzycznym forum kibiców Interu była otwarta radość, że może Juventusowi wymrze pół kadry - byli wielokrotnie ze zdumieniem i odrazą cytowani na juventuz.com, największym forum juventinich, więc do większości z nas wiedza o tych życzeniach dotarła i zostanie w pamięci. Nie wiem jak tam rodacy, ale podejrzewam że taki fcinter.pl nie odbiegał od Waszych międzynarodowych standardów.

_tripletta_ | 20.03.2020 18:30

Wszędzie się zdarzają idioci. Może pojawiło się kilka takich osób i wrzucanie całej grupy do jednego wora? No niesamowite.
Jak widziałem komentarze kilku idiotów kibicujących Juve piszących, iż mogłaby bomba spaść na Inter i ten klub mógłby przestać istnieć to mam myśleć, iż wszyscy w tym również Ty tak myślicie?
"Nie wiem jak tam rodacy, ale podejrzewam że taki fcinter.pl nie odbiegał od Waszych międzynarodowych standardów."
Czyli znowu tylko PRZYPUSZCZENIA.
Widząc chamstwo jakie jest kierowane w kierunku Interu na serwisach Juve i tych na fanpage'ach to można napisać, iż z wami jest gorzej.
Takie przerzucanie piłeczki jest bezsensowne.
Bezsensowne jest zwracanie mi uwagi, gdyż zwróciłem uwagę debilowi obrażającemu innych.
No ale jak widać tobie to pasuje, bo "kilku innych idiotów robi to samo".
Logika genialna.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
02.07 16:20