REKLAMA
REKLAMA

Cannavaro: Europa musi podążać za przykładem z Chin

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  15.03.2020 09:51
Cannavaro: Europa musi podążać za przykładem z Chin

Fabio Cannavaro  |  fot. Sportpictures.eu

Piłkarze wracają na boiska!
Ciekawego wywiadu La Gazzetta dello Sport udzielił ostatnio Fabio Cannavaro. Mistrz świata z 2006 roku dał jasno do zrozumienia wszystkim, że Włochy i inne kraje Europy powinny brać przykład z walki z koronawirusem z Chin, gdzie tak na dobra sprawę nieszczęsny patogen powstał.

- Zaraz po przyjeździe zostałem poddany badaniu za pomocą wacika. Dla mnie był to trzeci raz, a potem sprawdzono mnie pod kątem temperatury - powiedział Cannavaro dla La Gazzetta dello Sport.

- Następnie musiałem podpisać formularz, w którym oświadczyłem, gdzie byłem w ciągu ostatnich kilku miesięcy i czy spotkałem osoby zainfekowane - dodał Włoch.

- W tym momencie, podobnie jak w przypadku wszystkich osób przybywających do kraju z krajów, w których występuje wirus, poddaje się kwarantannie przez dwa tygodnie. Jeśli masz miejsce na nocleg, zostajesz tam, w przeciwnym razie umieszczą cię w hotelu w celu zagwarantowania izolacji - zaznaczył trener Guangzhou Evergrande.

Chiny są całkowicie zablokowane od prawie dwóch miesiące w celu zwalczania wirusa, ale metody działają.

- To pozytywne przesłanie dla nas, Włochów i reszty świata. Tę chorobę można wyeliminować, ale potrzebujemy surowości i doskonałej organizacji - przekonywał Cannavaro.

- Nie było łatwo zmierzyć się z takim potworem, ponieważ nie było precedensów. I dominowało poczucie wspólnoty i podstawowa wartość życia. Kosztem poświęceń lekcja jest dla świata jasna - kontynuował Włoch.

- We Włoszech rozumiemy wirusa lepiej niż większość, jesteśmy na dobrej drodze. Zachowanie większości jest pozytywne, nawet jeśli niektórzy dopiero próbują zrozumieć, co się dzieje - powiedział były zawodnik. między innymi Juventusu FC, czy Parmy.

- Mój ojciec na przykład nie rozumie, że musi zmieniać swoje codzienne nawyki życiowe, ze względu na siebie i na rodzinę - rzekł Cannavaro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

robycalcio | 15.03.2020 11:02

ten wirus powstał w laboratorium a nie od żadnego nietoperza

Mk2992 | 15.03.2020 11:50

Myśl inaczej,a będą uważać cię za świra.

AberTrainer | 15.03.2020 14:33

i został opatentowany. "przeciek" miał miejsce gdy wygasł patent.
Chińczycy raczej sobie sami go nie ukręcili tylko ktoś kto ma w tym interes. Nie jest przypadkiem miejsce największych strat: Chiny i Europa

Mucha52 | 15.03.2020 20:23

Cannavaro kiedy grał to był TOPem :)seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy