LM: PSG w ćwierćfinale!

Neymar

Paris Saint-Germain pokonało w środowy wieczór Borussię Dortmund w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Tym samym w dwumeczu ekipa ze stolicy Francji okazała się lepsza od teamu Luciena Favre’a,  wygrywając rywalizację 3:2, co skutkuje tym, że to właśnie mistrzowie Ligue 1 znaleźli się w ćwierćfinale elitarnych rozgrywek.

W pierwszym starciu z udziałem obu ekip górą był przedstawiciel Bundesligi, który wygrał 2:1, w czym duży udział miał Erling Haaland. Niemniej paryżanie wierzyli, że na swoim stadionie, mimo że bez obecności kibiców, będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, co miało dać im przepustkę do gry w kolejnej rundzie rozgrywek.

Ekipa Thomasa Tuchela w pierwszej połowie była w stanie zdobyć dwie bramki, które sprawiały, że to mistrz Francji był bliżej ćwierćfinału. Wynik meczu otworzył w 28. minucie Neymar, popisując się celnym strzałem głową z bliska. Z kolei w doliczonym czasie pierwszej połowy dwubramkową zaliczkę dał paryżanom przed przerwą Juan Bernat.

W drugiej odsłonie obraz spotkania się nie zmienił. Angel Di Maria w 54. minucie gry był bliski podwyższenia prowadzenia swojej drużyny, oddając strzał z rzutu wolnego, ale ostatecznie bez efektu. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc to PSG wywalczyło awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund 2:0 (2:0)

1:0 Neymar 28′
2:0 Bernat 45+1′